Podkarpaccy terytorialsi przekazali świąteczne paczki kombatantom

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 2 kwietnia 2021

Fot. 3. PBOT

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie zaangażowali się w akcję „Świąteczna paczka dla bohatera”. Projekt zorganizowała „Fundacja Nie Zapomnij o Nas” oraz „Federacja Patriotyczna”.

- Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3.PBOT, do kombatantów dostarczane zostały wielkanocne paczki żywnościowe wraz z zorganizowanymi drobnymi prezentami - kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT. To właśnie samotność w tym czasie doskwiera najbardziej, dlatego jak często podkreślają sami kombatanci i żołnierze podziemia niepodległościowego, najważniejsze dla nich jest spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Podczas rozmów nasi kombatanci często podkreślają, że dzięki odwiedzinom i udzielanemu wsparciu zarówno przez osoby z wolontariatu, żołnierzy WOT czy przedstawicieli Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, czują że nie są pozostawieni sami sobie w tym ważnym dla Chrześcijan okresie Świąt Wielkanocnych. Chcemy choć w małym stopniu odwdzięczyć się za to że dziś żyjemy w wolnej Polsce, możemy swobodnie uczyć się, pracować i żyć – mówi Krystian Fila, koordynator akcji na Podkarpaciu.

Wsparcie seniorów i kombatantów to jeden z priorytetów 3. PBOT realizowany obecnie przez żołnierzy w ramach operacji „Trwała Odporność”.

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady OT od początku pandemii są zaangażowani w pomoc dla kombatantów i osób starszych na terenie całego Podkarpacia.

- Dziś też jesteśmy z naszymi bohaterami. Aktualnie żołnierze dostarczają 26 obiadów dla naszych bohaterów na terenie Rzeszowa, Łańcuta, powiatu niżańskiego i stalowowolskiego. Jesteśmy również otwarci na ich indywidualne potrzeby. Są to osoby starsze, o które szczególnie musimy zadbać, by zostali w domach i unikali kontaktów z potencjalnymi nosicielami COVID-19 - dodaje rzecznik podkarpackich terytorialsów.

Red.

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4