Terytorialsi z Podkarpacia połączyli zdalnie na Święta prawie 200 rodzin

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 5 kwietnia 2021

Fot. 3. PBOT

Minister obrony narodowej zainaugurował po raz drugi projekt pod hasłem „Łączymy na Święta”. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w jego ramach zorganizowali prawie 200 wideo połączeń dla seniorów, osób będących w izolacji w szpitalach, jak również podopiecznych hospicjów i Domów Pomocy Społecznej.

Tegoroczne Święta Wielkanocne znowu obchodzone są w ścisłym reżimie sanitarnym z powodu dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. Podkarpaccy terytorialsi w ramach akcji „Łączymy na święta” już po raz drugi udzielili pomocy chorym przebywającym w szpitalach, kombatantom, którzy pozostają pod ich stałą opieką, jak również pensjonariuszom z hospicjów, domów pomocy społecznej oraz zakładów pielęgnacyjno - opiekuńczych. Dzięki temu, przed Świętami Wielkanocnymi, te osoby mogły porozmawiać poprzez wideo połączenie z rodziną oraz swoimi najbliższymi.

- To wydarzenie było niezwykle ważne, w tym jakże trudnym dla każdego z nas czasie. Podkarpaccy terytorialsi wywiązali się z tego zadania wzorowo. Poprzez wideo rozmowę, pomogli rodzinom spotkać się w święta realizując połączenia w Wojewódzkim Szpitalu im. Świętego Ojca Pio w Przemyślu, Szpitalu Powiatowym w Dębicy i Sędziszowie Małopolskim, Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie, Domach Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej, Prałkowcach i Dębicy, Hospicjum Świętego Ojca Pio w Tarnobrzegu, Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym w Tarnobrzegu oraz w Zakładach Opiekuńczo – Leczniczych w Dynowie, Hyżnem i Błażowej - mówi kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT.

Pierwsza akcja – „Łączymy na święta” została przeprowadzona przez żołnierzy Podkarpackiej Brygady OT w Święta Bożego Narodzenia i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Terytorialsi przez cały czas trwania pandemii niosą pomoc kombatantom, seniorom, osobom samotnym i chorym. Realizują też inne zadania związane z walką z COVID-19. Żołnierze pobierają wymazy mobilnie i przy szpitalnych punktach wymazowych, prowadzą monitoring kwarantanny, pomagają w placówkach medycznych, w Powiatowych Stacjach Sanitarno – Epidemiologicznych, jak również w Terenowych Stacjach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Codziennie w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest blisko 300 żołnierzy 3. PBOT.

Red.

Fot. 3. PBOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4