Rekord oddanej krwi w akcji charytatywnej rzeszowskiej „Solidarności”

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 14 września 2021

Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”

W ramach akcji charytatywnej „Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność” w 2021 roku 1163 dawców i związkowców oddało aż 523 litry krwi. To rekordowy wynik.

Akcję honorowego krwiodawstwa, która z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowaniem Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” organizuje w sierpniu nieprzerwanie od 2006 r. w dowód pamięci i szacunku dla Ojca Świętego Jana Pawła II.

Na apel rzeszowskiej „Solidarności” co roku odpowiadają członkowie i sympatycy związku oraz krwiodawcy i mieszkańcy powiatów naszego regionu.

- Pomimo trudnego czasu pandemii w 2021 roku osiągnęliśmy rekord oddanej krwi. Dzięki zaangażowaniu i czynnym udziale 1163 dawców i związkowców, którzy podzielili się drogocennym lekiem, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie wzbogaciło się o 523 litry krwi - poinformował Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”.

Rzeszowska „Solidarność” organizuje akcję dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz z firmami: Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Rzeszowie, Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie i Leżajsku, Miejską Komunikacją Samochodową w Mielcu oraz Marcel. - Dzięki ich uprzejmości mamy możliwość promowania akcji w środkach transportu publicznego, docierając do coraz większej ilości mieszkańców - podkreślają przedstawiciele związku.

W tym roku „Solidarność” dzięki współpracy z OSP Czudec i OSP Harta, Fundacją na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej i Domem Kultury „Sokół” w Strzyżowie oraz wolontariuszką Joanną Procak dodatkowo zapraszała na akcję oddawania krwi w krwiobusach RCKiK.

- W imieniu potrzebujących, bardzo dziękujemy Krwiodawcom. Wszyscy, którzy włączają się w akcję charytatywną „Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność” budują wspaniały pomnik naszego rodaka Jana Pawła II, wypełniając Jego testament zawarty w słowach: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - zaznacza Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”.

Szczegółowe podsumowanie akcji w 2021 r.: RCKiK w Rzeszów – 527 osób; Terenowy Oddział Mielec – 81 osób; Terenowy Oddział Leżajsk – 307 osób; Strzyżów – 23 osoby; Harta – 52 osoby; Czudec – 33 osoby; Kolbuszowa – 40 osób; pozostałe ekipy – 100 osób. Razem: 1163 osoby oddało ok. 523 litrów krwi.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4