Urząd Miasta Rzeszowa przechodzi na częściowo zdalny tryb pracy. Czasowo

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 23 stycznia 2022

Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Od poniedziałku 24 stycznia do 28 lutego 2022 r. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie – poinformowała w niedzielę rzecznik prezydenta Rzeszowa Marzena Kłeczek-Krawiec.

To efekt decyzji rządu o przejściu administracji publicznej na zdalny system pracy. Decyzja ta wynika z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2022 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Można z nim zapoznać się TUTAJ.

Rozporządzenie to przewiduje, że do 28 lutego „urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym kierownicy urzędów administracji publicznej, dyrektorzy generalni urzędów lub kierujący jednostką organizacyjną polecają pracownikom wykonywanie pracy zdalnej, z wyjątkiem jednostek organizacyjnych sądów i prokuratury oraz uczelni”.

- Oznacza to, że zachowujemy ciągłość obsługi mieszkańców z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wszystkie wydziały Urzędu Miasta i Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych będą działały normalnie i wszyscy mieszkańcy, którzy przyjdą, będą na bieżąco obsługiwani lub umawiani na konkretny termin - wyjaśnia Marzena Kłeczek-Krawiec.

Ze względów bezpieczeństwa, magistrat zachęca jednak do zdalnego kontaktu z urzędem, drogą telefoniczną, e-mailową lub poprzez platformę ePUAP. - W przypadku spraw wymagających osobistego stawiennictwa w Urzędzie Miasta Rzeszowa lub jednostkach organizacyjnych prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny lub e-mailowy w celu umówienia terminu wizyty - dodaje rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W kontakcie z urzędem mogą pomóc:

- Wykaz telefonów

- Opis procedur dotyczących załatwiania spraw urzędowych

- Wykaz spraw załatwianych poprzez platformę e-PUAP.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4