Wyższe opłaty za parking na targowisku przy ulicy Dworaka. Jest zgoda rady

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 26 stycznia 2022

Fot. Paweł Bialic

Radni Rzeszowa wyrazili zgodę na podwyższenie opłat za parkowanie na targowisku przy ul. Dworaka. Opłaty mają wzrosnąć od marca tego roku. Wzrost opłat nie wywołał żadnej dyskusji wśród radnych.

Uchwałę w sprawie podwyższenia opłat za parkowanie na targowisku przy ul. Dworaka przedstawił podczas wtorkowej (25 stycznia) sesji Rady Miasta Rzeszowa dyrektor Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów Jerzy Tabin. Zmiany stawek tłumaczono wzrostem kosztów utrzymania parkingów.

- Obowiązujące stawki opłat za korzystanie z płatnych niestrzeżonych miejsc postojowych nie były aktualizowane od 2013 r. W tym okresie uległy znacznemu podwyższeniu między innymi wszelkie opłaty mające wpływ na koszty funkcjonowania parkingów np. koszt energii elektrycznej, sprzątania, wywozu nieczystości itp. - można było przeczytać w uzasadnieniu uchwały dotyczącej podwyżek za parking na targowisku.

Za wprowadzeniem nowych opłat za parking przy ul. gen Dworaka głosowało 17 radnych, a 6 się wstrzymało. W związku z wprowadzonymi zmianami, godzina postoju samochodu osobowego na parkingu wzrośnie z 2,50 zł do 3,50 zł. Za samochód z przyczepą lub samochód ciężarowy do 3,5 tony koszty wzrosną z 5 zł do 7 zł za godzinę postoju. Za parkowanie samochodu powyżej 3,5 tony, opłata wyniesie 10,50 zł za godzinę i wzrośnie z 7,5 zł.

- Największy dochód notujemy na parkingu samochodów osobowych, te dodatkowe opłaty są incydentalne, czyli tak naprawdę ta podwyżka wyniesie 1 zł - zaznaczył Jerzy Tabin.

Nowe stawki wejdą w życie z 1 dniem miesiąca następującego po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Wszystko zatem wskazuje, że będą obowiązywały od 1 marca.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4