WSIiZ: trwa 10. tydzień funkcjonowania świetlicy „Przyjdź i odpocznij”

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 10 maja 2022

Fot. Adam Janusz/WSIiZ

Działająca przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie świetlica pn. „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa” rozpoczęła 10. tydzień funkcjonowania. Kursy języka polskiego, porady prawne i psychologiczne oraz zajęcia plastyczne – to wybrane propozycje na najbliższy tydzień działalności świetlicy.

- Od wtorku do piątku spotkania świetlicowe rozpoczynać będzie kurs języka polskiego. Każdego dnia dla dzieci (nie biorących udziału w zajęciach językowych) została przewidziana inna atrakcja np. kino, plac zabaw czy zajęcia plastyczne. Po zakończeniu pierwszego bloku zajęć zostanie wydany ciepły posiłek dla naszych gości - informuje Ksenia Burghardt z WSIiZ.

Nowością w działalności świetlicy będą zajęcia ze studentami filologii angielskiej w ramach klubu dyskusyjnego „Speaking Club”. Dzieci, młodzież i dorośli będą mieli okazję do porozmawiania w języku polskim lub angielskim na jeden z wybranych tematów. - Dodatkowo dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy zajęcia plastyczne z ArtHUB, w trakcie których np. we wtorek zrobią oni – zgodnie z ukraińską tradycją – ptaszki z ciasta - dodaje Burghardt.

W tym tygodniu dorośli po raz kolejny będą mogli zadać nurtujące pytania w trakcie spotkania z prawnikiem oraz porozmawiać z psychologiem. We wtorek i piątek zostanie uruchomiony punt informacji – każdy zainteresowany dowie się np. jak złożyć wniosek o nr PESEL albo zarejestrować się na bezpłatny trzytygodniowy kurs języka polskiego organizowany przez uczelnię we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Rzeszowie.

Świetlica działa w Klubie Akademickim IQ WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie.

Red.

Fot. WSIiZ

Fot. WSIiZ

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4