Trwa rekrutacja na bezpłatny kurs języka polskiego dla Ukraińców

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 12 maja 2022

Fot. gov.pl

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Rzeszowie uruchomiły kursy języka polskiego dla bezrobotnych i zarejestrowanych uchodźców z Ukrainy.

Bezpłatne kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy – osób, które posiadają status osoby bezrobotnej tj. zarejestrowały się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie ruszyły we WSIiZ 5 maja br.

- Takie osoby po zarejestrowaniu, kierowane są przez PUP na rozpoczynające się cyklicznie kursy na naszej uczelni. Zajęcia odbywają się w rytmie 3 godziny dziennie przez 3 kolejne tygodnie (łącznie 15 dni). Prowadzone są przez naszych lektorów j. polskiego zatrudnionych w ramach Centrum Języków Obcych WSIiZ. Grupy językowe liczą 10 osób. Wystartowały już dwie grupy, a pozostałe będą sukcesywnie formowane i cyklicznie uruchamiane. Zakładamy przeszkolić łącznie 150 osób. Zajęciom towarzyszy drobny catering – zapowiada Katarzyna Stachowicz, pełnomocnik rektora ds. Projektów Międzynarodowych.

Więcej informacji o kursie można uzyskać w punkcie informacyjnym znajdującym się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie (przy ul. Partyzantów 1a). Punkt jest czynny w poniedziałki w godz. 8.00 – 16.00, wtorki – piątki w godz. 7.30 – 15.30. Jednocześnie w tych samych godzinach uruchomiony zostanie specjalny numer telefonu – 517 047 757. Dodatkowo przez cały czas uruchomiona jest infolinia Zielona Linia czynna w godzinach 8.00 – 18.00 pod numerem telefonu: 19 524.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4