Pielgrzymka do Lwowa wyruszy w sobotę. Dotrze tylko do granicy Ukrainy

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 24 czerwca 2022

Fot. Parafia Św. Krzyża w Rzeszowie

14. Piesza Rzeszowska Pielgrzymka do Lwowa 2022 wyruszy w sobotę (25 czerwca) ze stolicy Podkarpacia. Jednak tak jak wcześniej z powodu pandemii, tak teraz z powodu wojny pielgrzymi dotrą tylko do granicy polsko-ukraińskiej.

Trzydniowa pielgrzymka (25-27 czerwca) znów będzie mieć formę sztafetową. To oznacza, że kontynuować pieszą pielgrzymkę będą wierni po stronie ukraińskiej. Tak było w poprzednich latach z powodu epidemii koronawirusa. W tym roku w normalnym przebiegu pielgrzymki przeszkodziła wojna wywołana agresją Rosji na Ukrainę. Pielgrzymka odbywa się w tym roku pod hasłem „Zjednoczeni przez Krzyż Chrystusa”. Pątnicy będą modlić się o pokój i w intencji uchodźców.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę o godz. 6.00 Mszą św. w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie (ul. 3 Maja). To właśnie proboszcz tej parafii ks. Władysław Jagustyn jest jej organizatorem. Pątnicy wyruszą w trasę o godz. 7.20 i w pierwszym dniu dotrą do Kańczugi. W niedzielę trasa pielgrzymki będzie wiodła z Kańczugi do Żurawicy. W trzecim dniu (poniedziałek) pielgrzymi pójdą do Medyki, gdzie zakończą trasę przy starym kościele. Następnie pojadą do Przemyśla, gdzie w katedrze zakończą pielgrzymowanie Mszą św. o godz. 15.00.

W związku z pielgrzymką, w sobotę mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu w ciągu ulic Szopena, Kilara, Most Zamkowy, Kopisto, al. Niepodległości, Niemierskiego, Witolda, Paderewskiego, Słocińska – do granicy miasta Rzeszowa. Początek wymarszu pielgrzymów zaplanowano na godz. 7.20. - W związku z powyższym autobusy kursujące ww. ulicami mogą jeździć opóźnione. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Red.

Fot. Parafia Św. Krzyża w Rzeszowie

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4