SUPER CAR WEEKEND na Podpromiu! Wiele atrakcji i akcja charytatywna

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 11 sierpnia 2022

Fot. Materiały organizatorów

Blisko setka superszybkich i superluksusowych samochodów - aut współczesnych i youngtimerów, aut klasycznych, rajdowych i driftingowych, pokazy dotyczące blacharstwa, mechaniki i elektroniki samochodowej, strefa EXPO, food trucki, DJ, dmuchańce i plac zabaw dla dzieci a także AKCJA CHARYTATYWNA na rzecz małej Poli oraz wychowanków domów dziecka na Podkarpaciu… Już w sobotę (13 sierpnia) wielkie motoryzacyjne święto na Podpromiu.

Global Motors - salon samochodowy marek Premium w Rzeszowie (Al. Armii Krajowej 21) wraz z partnerami wydarzenia zapraszają na SUPER CAR WEEKEND by Global Motors. Impreza odbędzie się w sobotę w godz. od 10 do 22 na parkingu Podpromie - w samym sercu Rzeszowa. WSTĘP WOLNY i BEZPŁATNY dla wszystkich miłośników czterech kółek i pomagania!

Jeżdżą i pomagają!

SUPER CAR WEEKEND by Global Motors będzie miał formę pikniku motoryzacyjnego, upowszechniającego motoryzację oraz integrującego mieszkańców Podkarpacia w obszarze motoryzacji i charytatywności („pomagania poprzez motoryzację”).

- Dla tysięcy kierowców samochód to nie tylko środek transportu czy narzędzie pracy, a coś szczególnego, wyjątkowego. Coś, co można obdarzyć uczuciami. Coś, co generuje emocje, również takie jak empatia i wrażliwość społeczna - mówi Adam Motyczyński, współwłaściciel Global Motors i zachęca uczestników i odwiedzających imprezę do szerokiego włączenia się w akcje pomocy dzieciom z terenu Rzeszowa i Podkarpacia, które odbędą się w trakcie wydarzenia.

W ramach SUPER CAR WEEKEND odbędzie się m.in. zbiórka charytatywna dla siedmiomiesięcznej Poli Matuszek z miejscowości Białoboki k. Przeworska. U dziewczynki zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni SMA, która nieleczona może doprowadzić do upośledzenia większości czynności życiowych. Potrzebne są środki na leczenie dziecka - niestety niemałe. - Każda złotówka wrzucona do puszki wolontariuszy Fundacji Siepomaga, która przeprowadzi zbiórkę pieniężną dla dziecka, jest na wagę życia dziewczynki (https://www.siepomaga.pl/pola-matuszek). Trwa wyścig z czasem o terapię genową dla Poli.

Zespół Global Motors przeprowadzi też zbiórkę darów rzeczowych dla placówek pobytowych dla dzieci działających na Podkarpaciu. - Liczymy na hojność uczestników SUPER CAR WEEKEND oraz odwiedzających imprezę. Zebrane dary - chemię gospodarczą, kosmetyki, ubrania czy akcesoria szkolne - przekażemy tuż po imprezie do wybranych placówek opiekuńczych dla dzieci i młodzieży działających na terenie naszego województwa - objaśnia Adam Motyczyński z Global Motors. Rzeszowską firma od kilku lat angażuje się w akcje charytatywne odwiedzając z super samochodami wybrane imprezy, placówki i ich wychowanków.

Motoryzacja marzeń!

W sobotę na Podpromiu zaparkują m.in. limitowane edycje Ferrari, wyścigowe Lamborghini, torowe wersje topowych modeli Porsche, opancerzony Maybach z szybami o grubości 7 cm (!), samochody do driftu i auta rajdowe, a także supersportowe serie BMW M, Mercedes AMG czy Audi S/RS (w tym youngtimery), potężne amerykańskie Muscle Cary, super zwinne i kolekcjonerskie japońskie JDM-y (m.in. Nissan GTR), stylowe i luksusowe limuzyny z Włoch czy Wielkiej Brytanii… Część samochodów została zakwalifikowana do imprezy w ramach otwartego naboru aut. Jury Global Motors wyłoni najciekawsze projekty, a ich właścicieli uhonorują nagrodami!

Gospodarze imprezy awizują przyjazd blisko setki super samochodów na Podpromie. Wszystkie będą na wyciągnięcie ręki dla mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia.

– Prowadząc salon samochodowy marek Premium, często odwiedzają nas pasjonaci motoryzacji, dzieci z rodzicami, młodzież i dorośli, by z bliska zobaczyć, dotknąć i posłuchać jak brzmią superluksusowe i unikalne auta za kilkaset tysięcy, a nawet miliony złotych. Pomyśleliśmy, że warto odwrócić tę sytuację i wyjść z z motoryzacją Premium do do mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia. Stąd pomysł na SUPERCAR WEEKEND by Global Motors 2022! - tłumaczy Marcin Kusiak, drugi ze współwłaścicieli Global Motors.

Zadbaj o swoje cztery kółka!

Imprezie będą towarzyszyły pokazy i prezentacje motoryzacyjne z zakresu eksploatacji, serwisowania, modyfikowania (tuningu) oraz samego zakupu samochodów. W Strefie EXPO swoje stoiska rozstawią regionalne i ogólnokrajowe brandy motoryzacyjne, w których troszczą się o samochody wszelkiej maści: m.in. serwis blacharsko-lakierniczy AAColor, serwis samochodowy Premio MBM Rzeszów, Centrum Regeneracji Turbosprężarek i Wałów Napędowych CR-Turbo, warsztat tuningowy Performance Lab Chiptuning, EFL Leasing czy Millenium Leasing.

- Nasi partnerzy to eksperci w branży serwisowej, tuningowej, oponiarskiej, finansowej… O naszych samochodach wiedzą więcej, niż my sami! Ich obecność na SUPER CAR WEEKEND by Global Motors to doskonała okazja, by zadbać o swój samochód, poprawić jego osiągi a może nawet kupić nowe auto! - zaprasza na Podpromie Marcin Kusiak.

Zabawa dla całych rodzin!

W miasteczku SUPER CAR WEEKEND by Global Motors zaparkują FOOD TRUCKi i powstanie STREFA GRILLA i STREET FOOD; w menu m.in. przepyszne burgery i zapiekanki, frytki, kiełbaski, szaszłyki, szarpana wieprzowina czy lody włoskie. Dla chętnych, przedstawiciele salonu Grilloholicy przybliżą tajniki grillowania. O fryzury i brody odwiedzających zadbają barbierzy studia Boske Barber Rzeszów. - Dla dzieci przygotujemy mini miasteczko z dmuchańcami, kulkami, placem zabaw i lokomotywą. Nawet jeśli pociechy będą mniej zainteresowane samochodami tatusia, to... nuda się nie uda - zapewniamy! - zaprasza Adam Motyczyński!

SUPERCAR WEEKEND by Global Motors ma charakter BEZPŁATNY i OTWARTY dla wszystkich chętnych! Patronat nad wydarzeniem objęło miasto Rzeszów. Honorowy Patronat nad imprezą roztoczył prezydent miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. O bezpieczeństwo uczestników zadbają służby mundurowe, ochrona oraz medycy.

- Zapraszamy całymi całymi rodzinami na parking Podpromie: w sobotę 13 sierpnia w godz.: 10:00 - 22:00! To będzie doskonały dzień! - zachęcają organizatorzy SUPER CAR WEEKEND by Global Motors.

SUPER CAR WEEKEND by Global Motors:

13.08.2022 w godz. 10:00 - 22:00, parking Podpromie (Podpromie 10), Rzeszów

- Wystawa super samochodów, muscle carów, samochodów tuningowych, rajdowych, driftowych oraz youngtimerów i aut klasycznych

- Strefa EXPO, pokazy motoryzacyjne

- Strefa Food Truck, dmuchańce i plac zabaw dla dzieci

- Zbiórka charytatywna - finansowa na rzecz chorego dziecka oraz darów rzeczowych dla placówek wychowawczych działających na Podkarpaciu

PROGRAM IMPREZY:

10:00 - otwarcie bram dla zwiedzających

10:30 - prezentacje samochodów (STREFA SUPERCAR)

11:00 - OFICJALNE ROZPOCZĘCIE IMPREZY

- otworzenie konkursu na najciekawszy samochód SUPER CAR WEEKEND

11:30 - prezentacje samochodów (STREFA TUNING)

12:00 - Blacharstwo samochodowe wczoraj i dziś - pokaz AAColor

13:00 - prezentacje samochodów (STREFA SUPERCAR)

13:00 - Bezpieczny chiptuning turbodiesli BMW - prezentacja Performance LAB

14:30 - prezentacje samochodów (STREFA TUNING)

15:00 - Blacharstwo samochodowe wczoraj i dziś - pokaz AAColor

16:00 - prezentacje samochodów (STREFA TUNING)

16:30 - prezentacje samochodów (STREFA SUPERCAR)

17:00 - YouTube LIVE - nagrywamy z widzami kanałów @GlobalMotors & @AutoDiscoverUSA

18:30 - prezentacje samochodów (STREFA SUPERCAR)

19:30 - rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy samochód SUPER CAR WEEKEND

20:00 - Blacharstwo samochodowe wczoraj i dziś - pokaz AAColor

21:00 - Bezpieczny chiptuning turbodoładowanych benzyn BMW - prezentacja Performance LAB

21:30 - OFICJALNE ZAKOŃCZENIE IMPREZY

W CIĄGU DNIA:

Dj, Muzyka, Konkursy dla uczestników i odwiedzających imprezę

Akcje charytatywne

Strefy aktywności

Red.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4