Nowy las sosnowy posadzony w Bratkowicach. Akcja Grupy PGE

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 17 kwietnia 2019

Fot. PGE Energia Ciepła

Nowy las sosnowy został posadzony w lesie w Bratkowicach. W akcji, która odbyła się na początku kwietnia wzięło udział 34 uczniów Zespołu Szkół Energetycznych (ZSE), nauczycieli, przedstawicieli elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie oraz leśników. Przed przystąpieniem do sadzenia, uczestnikom udzielił fachowego instruktażu Nadleśniczy Nadleśnictwa Głogów. Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się posadzić niemal 1000 sadzonek sosny wychodowanych w tutejszej szkółce.

„Lasy pełne energii” to autorska inicjatywa proekologiczna zapoczątkowana przez PGE Dystrybucja, a obecnie realizowana we wszystkich kluczowych spółkach Grupy PGE. W ubiegłym roku akcja sadzenia lasów przyciągnęła ponad 2 tysiące pracowników, którzy posadzili młode drzewa na terenie aż 14 województw. Dzięki współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych i pod opieką leśników, wspólnie z młodzieżą szkolną, harcerzami i lokalnymi społecznościami, przez 18 lat Grupa PGE posadziła blisko pół miliona drzew, głównie sosen, świerków i dębów. W 19. edycji akcji „Lasy pełne energii” realizowanej w ramach Grupy PGE brali udział pracownicy rzeszowskiej elektrociepłowni, należącej do PGE Energia Ciepła.

- Dzięki akcji „Lasy pełne energii” PGE realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz zrównoważonego rozwoju. Zmniejsza tym samym swój wpływ na środowisko, podnosi świadomość proekologiczną uczestników oraz wspiera postawy ekologiczne i aktywizuje otoczenie spółek Grupy PGE w obszarze troski o środowisko naturalne. Sadzenie lasów wpisuje się również w rozwijaną w Grupie PGE ideę zielonego biura, polegającą na rozważnym korzystaniu z zasobów, m.in. wody i energii, segregowaniu śmieci, a także ograniczaniu liczby wydruków w biurach. Coroczną akcją sadzenia młodych drzew, Grupa PGE obchodzi Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia - wyjaśnia Maria Niewierko, rzecznik prasowy PGE Energia Ciepła S.A..

Do tej pory w ramach akcji „Lasy pełne energii” Grupa PGE posadziła ok. pół miliona młodych drzew. Ponadto, w toku rekultywacji terenów pogórniczych, na terenie Kopalni Bełchatów i Kopalni Turów posadzono łącznie (do końca 2018 roku) około 46,5 miliona drzew i krzewów.

Red.

Fot. PGE Energia Ciepła

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4