Rzeszowskie Juwenalia startują za parę godzin. Będą utrudnienia w ruchu

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 8 maja 2019

Trasa przemarszu studenckiego korowodu w czasie inauguracji Rzeszowskich Juwenaliów 2019.
Źródło: strona www Policji Podkarpackiej

Przed nami wielki finał „Najlepszych Juwenaliów w Polsce!”, tak zapewniają nas na fanpagu tej imprezy jej organizatorzy. Mamy taką nadzieję, że będzie to niezapomniana impreza! Już w dniach od 9 do 11 maja w Rzeszowie wystartuje koncert finałowy 26 edycji Rzeszowskich Juwenaliów.

W czwartkowe popołudnie na rzeszowskim Rynku można spodziewać się tłumu studentów kolorowo i bardzo kreatywnie przebranych, którzy przejmą z rąk prezydenta miasta Rzeszowa symboliczny klucz i rozpoczną swoje trzydniowe rządy w mieście.

Od godziny 16.00 na rzeszowski Rynek będą przybywali studenci. O godzinie 17.30 nastąpi to uroczyste przekazanie im klucza do bram miast, a o godzinie 18.00 radosny i kolorowy korowód juwenaliowych imprezowiczów przejdzie z centrum miasta do miasteczka akademickiego. Jest to też ważna informacja dla kierowców, których organizatorzy oraz rzeszowska policja proszą o wyrozumiałość, ponieważ właśnie w tym czasie mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne na trasie studenckiego przemarszu.

Uczestnicy korowodu będą przemieszczali się ulicami: Matejki i Grunwaldzką, które na ten czas zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Następnie przejdą ulicami: Piłsudskiego (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, aż do Ronda Dmowskiego oraz samo rondo, będą w tym czasie całkowicie zamknięte); Cieplińskiego; Lisa Kuli; Pl. Śreniawitów; ul. Dąbrowskiego, aż do ul. Poznańskiej i Akademickiej, gdzie około godziny 19.30 studenci dotrą do miasteczka akademickiego. Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu, ponieważ uczestnicy marszu będą przemieszczali się prawym pasem drogi.

Na trasie studenckiego przemarszu policjanci będą blokowali skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a tuż po jego przejściu będą sprawnie przywracali ruch na tych odcinkach drogi.

Jeżeli jutro będziecie mieli do załatwienia jakieś pilne sprawy, to pamiętajcie o tych utrudnieniach komunikacyjnych w godz: od 18.00 do 19.30. Jeżeli ma to kolidować z Waszymi planami, to żeby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, już dziś zaplanujcie wybór innej drogi dojazdu do swojego celu podróży.

Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się plan koncertowy na Rzeszowskie Juwenalia 2019!

Materiał organizatorów Rzeszowskich Juwenaliów 2019

Studentom oraz mieszkańcom Rzeszowa, którzy zechcą bawić na tegorocznych Juwenaliach życzymy udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Mamy też świadomość, że nie wszyscy mieszkańcy cieszą się na to doroczne studenckie święto. Pamiętajmy jednak, że młodość rządzi się swoimi prawami, bądźmy zatem wyrozumiali i nieco „znieczuleni” w tym czasie na odrobinę hałasu.

Red.

Mamy również interesującą informację dla studentów, którzy wykażą się szczególną pomysłowością co do swojego przebrania na czas Rzeszowskich Juwenaliów.

Materiał organizatorów Rzeszowskich Juwenaliów 2019

Na fanpagu Rzeszowskich Juwenaliów został ogłoszony konkurs ISIC POLAND, na najciekawsze przepranie podczas Rzeszowskich Juwenaliów 2019. Termin trwania konkursu to: 9 maja 2019 r. od godziny 8.00 do 12 maja 2019 r do godziny 23.59

Zasady konkursu:

Należy wykonać zdjęcie w tym właśnie przebraniu, podczas trwania Rzeszowskich Juwenaliów 2019. Zdjęcie należy opublikować na Instagramie (wymagane jest żeby profil był publicznie dostępny, by zdjęcie było widoczne dla organizatorów konkursu), zdjęcie musi być opatrzone odpowiednimi hasztagami: #isicpoland oraz #wiecejmozliwoscizisic

Wygraną w tym konkursie będzie voucher na obóz studencki w Hiszpanii!

Organizatorzy konkursu na fanpagu Rzeszowskich Juwenaliów piszą, że „podczas obozu spotkasz ludzi z całego świata, poszalejesz w całonocnych klubach, poimprezujesz w beach barach pod palmami, potańczysz na organizowanych imprezach nad basenem i na plaży. Będzie to czas rozrywki od rana do nocy - czas na gry, zabawy i konkursy, wycieczki, warsztaty i różnego rodzaju pokazy! Zakwaterowanie w hotelu położonym w Lloret de Mar, 30 km od Girony, 75 km od Barcelony na malowniczym wybrzeżu Costa Brava!”

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na fanpagu Rzeszowskich Juwenaliów 2019 w dniu 13 maja 2019 r. Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4