300 zł dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Warto skorzystać

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 21 sierpnia 2019

Wniosek można wypełnić poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.
Fot. przesłane przez ZUS.

Program „Dobry Start”, to możliwość otrzymania jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają takie świadczenie bez względu na dochód. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że od 1 sierpnia istnieje możliwość złożenia wniosku o przyznanie takiego świadczenia również za pomocą kreatora na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest jedną z instytucji, które stwarzają swoim klientom możliwość wypełnienia i elektronicznego wysłania wniosków przez swój system informatyczny. Wystarczy skorzystać (jeżeli posiadamy) ze swojego profilu PUE ZUS.

Świadczenie w ramach programu „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20 lat. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole, mają prawo do skorzystania z tego świadczenie, aż do ukończenia 24 roku życia. Wnioski o przyznanie jednorazowego (w tym roku szkolnym) świadczenia w kwocie 300 zł należy złożyć najpóźniej do końca listopada. A informacje dotyczące wniosku o świadczenie wychowawcze na PUE ZUS znajdą Państwo TUTAJ.

Dla tych z Państwa, którzy są zainteresowani złożeniem wniosku w formie elektronicznej, a nie posiadają profilu PUE (Platforma Usług Elektronicznych), w każdej chwili mogą go sobie założyć. Wystarczy posiadać komputer z dostępem do internetu, wejść na stronę TUTAJ. i samodzielnie się zarejestrować. W celu dokonania pełnej rejestracji swojego profilu PUE, konieczne będzie jego jednorazowe uwierzytelnienie. Można to zrobić w placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niestety taka forma zatwierdzenia profilu jest niezbędna z uwagi na ochronę danych osobowych klientów. Jak to wygląda? Pracownik ZUS na podstawie danych z dowodu osobistego potwierdza dane nowego użytkownika (zaufanie profilu). Profil PUE ZUS można również założyć przy okazji wizyty w siedzibie ZUS, korzystając z pomocy pracownika sali obsługi klienta, który także od razu go uwierzytelni.

PUE ZUS jest pierwszym polskim e-urzędem, dzięki któremu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Platforma Usług Elektronicznych umożliwia także zdalne wyznaczenie wizyty w placówce ZUS, ustalając dogodny dla siebie termin i godzinę, bez konieczności oczekiwania w kolejce.

Jak dowiadujemy się od Wojciecha Dyląga, Regionalnego Rzecznika Prasowego ZUS w województwie podkarpackim - Aktualna liczba osób zarejestrowanych na platformie ZUS to 3,153 mil użytkowników.

Fot. pixabay

Warto zatem skorzystać z takiej możliwości załatwienia sprawy, bez tracenia czasu w kolejkach i denerwowania się. Możemy usiąść przed własnym komputerem w domu, w pracy (jeżeli załatwiamy sprawy służbowe m.in. związane z naszymi pracownikami, czy też w ramach prowadzenia własnej jednoosobowej działalności gospodarczej), lub siedząc z laptopem w kawiarni i delektując się przy tym serwowanymi tam słodkościami.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4