Gdzie w Rzeszowie można otrzymać bezpłatną pomoc dla ofiar przestępstw?

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 11 września 2019

Fot. Pixabay.com

Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem lub znasz kogoś kto potrzebuje pomocy prawnej lub psychologicznej? Ludzie, którzy zmagają się z problemami często nie wiedzą do kogo zwrócić się o pomoc. Powodów, dla których trzymają swoje zmartwienia w tajemnicy jest wiele: brak środków, aby pokryć koszty postępowania sądowego, leczenia u specjalisty, czy po prostu strach przed powiedzeniem prawdy o swoim życiu. Warto pamiętać, że istnieje wiele placówek, które wspierają osoby, które zmagają się z problemami w domu, w pracy czy na jakiejkolwiek innej płaszczyźnie życia.

Jednym z takich miejsc, w którym mieszkańcy naszego województwa mogą szukać pomocy jest Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Rzeszowie , mieszczący się przy ul. Fredry 4/58 (IV piętro), którego głównym celem jest pomoc w powrocie do równowagi oraz zapewnienie osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom, należnych im uprawnień, zarówno w trakcie trwania procedur karnych, jak i po ich zakończeniu. Aby umówić się na spotkanie należy zadzwonić pod całodobowy numer telefoniczny: 796 600 429 lub 510 114 691.

Istnieją również Lokalne Punkty Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, które znajdują się w okolicznych miejscowościach: Dębica (ul. Krótka 4), Tyczyn (ul. Św. Krzyża 14), Strzyżów (ul. Dąbrowskiego 10), Sędziszów Młp. (ul. Potockich 17), Leżajsk (ul. Kopernika 8), Łańcut (ul. Piłsudskiego 70/26). Tam również można zgłaszać się w celu uzyskania wsparcia.

W punktach oferowana jest nieodpłatną pomoc prawna, psychologiczna i socjalna osobom pokrzywdzonym i ich najbliższym. Z bezpłatnych porad mogą skorzystać m.in. ofiary:

- przemocy, w tym przemocy domowej;

- niealimentacji;

- nieuczciwych wierzycieli i firm windykacyjnych;

- nieuczciwych pracodawców i kontrahentów;

- wypadków komunikacyjnych;

- stalkingu, gróźb, pomówień;

- oszustw, przywłaszczeń, kradzieży.

Przypominamy, że każdy, kto ucierpiał wskutek nadużyć czy bezprawnych działań osób trzecich, może zgłosić się do takiego ośrodka po pomoc. Więcej informacji znajdziecie Państwo w linku: http://porso.cba.pl/?page_id=375.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4