Dziś centralne uroczystości odpustowe ku czci Patronki Rzeszowa

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 12 września 2019

Fot. bernardyni.rzeszow.pl

W dniu 12 września Kościół katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Święto Imienia Maryi przypomina zwycięstwo odniesione nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683 przez króla Jana III Sobieskiego i sprzymierzone wojska chrześcijańskie.

Również w tym dniu w Rzeszowie obchodzona jest Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta (w diecezji obchodzona jako wspomnienie Patronki Diecezji).

Stąd w czwartek nastąpią kulminacyjne obchody trwających już od 7 września uroczystości odpustowych w bazylice Ojców Bernardynów.

Odbywa się Pielgrzymka Rodzin oraz Pielgrzymka Służb Mundurowych. Porządek Mszy św. w Sanktuarium: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00. Słowo Boże głosi kanclerz Kurii Rzeszowskiej ks. dr hab. Piotr Steczkowski.

Na zakończenie odbędą się Uroczystości Centralne przy Ołtarzu Polowym w Ogrodach Bernardyńskich:

17.30 - Powitanie Pielgrzymów;

17.45 - Wprowadzenie Sztandarów;

18.00 - Suma Pontyfikalna w Ogrodach Bernardyńskich z udziałem Księży Biskupów i Kapłanów, O. Prowincjała, Parlamentarzystów, Władz Państwowych, Wojewódzkich i Samorządowych.

Mszy św. przewodniczy ksiądz biskup Andrzej Przybylski z Częstochowy.

Oprawa muzyczna: Orkiestra Wojska Polskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Po Mszy św. musical „Forza venite gente” - spektakl muzyczny, który w nieco inny sposób ukazuje życie św. Franciszka z Asyżu.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4