Dziś ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. MAPA

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 6 stycznia 2020

Ubiegłoroczny Orszak Trzech Króli w Rzeszowie
Fot. Paweł Bialic

W tym roku Orszaki Trzech Króli przejdą pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. W Rzeszowie orszak zostanie zorganizowany już po raz ósmy.

Rozpocznie się on o godzinie 11.40 na parkingu przy hali Podpromie i moście Zamkowym. O godzinie 12.00 zostanie odmówiona modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby.

Stamtąd uczestnicy przejdą ulicami: W. Kilara, F. Szopena, al. Lubormiskich, ul. 3 Maja i ul. T. Kościuszki na rzeszowski Rynek.

Tegoroczny rzeszowski Orszak Trzech Króli będzie składał się z pięciu scen: Rozporządzenie cezara Augusta, Walka dobra ze złem, Dwór Heroda, Brama anielska oraz Pokłon Trzech Króli w szopce na Rynku. Jednym z kluczowych punktów tego wydarzenia będzie również prezentacja orszaków. Sam orszak będzie podzielony na cztery części. Na czele tuż za gwiazdorem pójdą dzieci przebrane za owieczki razem z rodzicami ubranymi w stroje pasterzy. Dalej orszak będzie podzielony na kontynenty przypisane poszczególnym królom: Europa (król Kacper), Azja (król Melchior), Afryka (król Baltazar).

Dialogi podczas tegorocznego orszaku będą opierały się na tekstach świątecznych kolęd. Nowością będzie darmowa aplikacja kolędowa Orszaku Trzech Króli dostępna na smartfonach z tekstami ponad 200 kolęd i pastorałek.

W tym roku dla uczestników przygotowano 20 tys. koron, 10 tys. śpiewników oraz 2 tys. piernikowych koron. Będzie można ogrzać się również gorącą herbatą.

Red.

Trasa tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie
Fot. Facebook/Orszak Trzech Króli w Rzeszowie

Rozmieszczenie orszaków i drogi dojścia na Rynek
Fot. Facebook/Orszak Trzech Króli w Rzeszowie

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4