Rada Miasta Rzeszowa dziś będzie obradować zdalnie. Zobaczcie transmisję!

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 27 marca 2020

Fot. Paweł Bialic

Jak już informowaliśmy, dziś (piątek, 27 marca) odbędzie się XXX sesja Rady Miasta Rzeszowa. Ze względu na obecną sytuację w ratuszu będzie tylko prowadzący obrady. Radni będą obradować zdalnie.

Pierwotnie sesja miała odbyć się we wtorek (24 marca), ale została odwołana po tym, jak okazało się, że z przyczyn zdrowotnych zabraknie całego prezydium i nie miałby jej kto poprowadzić.

Sesja planowo ma rozpocząć się o godzinie 8.30, o ile wszystkie urządzenia potrzebne do przeprowadzenia jej zdalnie zadziałają bezproblemowo.

Wśród 15 punktów porządku obrad, który dostępny jest TUTAJ jednymi z najważniejszych, będą te dotyczące zmian granic miasta. Bez podjęcia uchwały w tej sprawie nie będzie możliwe złożenie przez władze Rzeszowa wniosku dotyczącego poszerzenia miasta w wymaganym przez przepisy terminie, czyli do końca marca.

Radni zajmą się też m.in. zatwierdzeniem zarządzenia prezydenta w sprawie zawieszenia pobierania opłat w strefie płatnego parkowania, zmianami w budżecie, zmianami w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.

Transmisję online z nietypowych obrad Rady Miasta będzie można oglądać na żywo TUTAJ.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4