Wkrótce ruszy remont ulicy Lisa-Kuli. Wykonawca wybrany. Będą utrudnienia

KATEGORIA: INWESTYCJE / 24 lipca 2020

Fot. Karol Woliński

Firma Molter z Rudnej Małej będzie wykonawcą modernizacji ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie. Jej oferta była najtańsza spośród siedmiu firm, które zgłosiły się w przetargu ogłoszonym przez władze miasta.

Za wykonanie prac miasto zapłaci firmie Molter nieco ponad milion zł. To dużo mniej niż zostało przygotowane na tę inwestycję w budżecie, w którym zapisano na remont ul. Lisa-Kuli 1,7 mln zł.

Na stan nawierzchni ul. Lisa-Kuli kierowcy narzekają od dawna. Prace rozpoczną się już końcem lipca i potrwają do końca sierpnia.

W ramach przebudowy zaplanowano całkowitą wymianę nawierzchni ulicy na długości kilkuset metrów. Nowa nawierzchnia ma mieć trzy warstwy i będzie wzmocniona geosiatką. Oprócz tego prace mają dotyczyć również krawężników oraz wymiany i regulacji studzienek. Zaplanowano także przebudowę odcinka kanalizacji w obrębie skrzyżowania z ul. Jagiellońską.

Roboty na jednej z najbardziej ruchliwych arterii Rzeszowa oznaczają oczywiście utrudnienia. Jak zapowiadają jednak miejscy urzędnicy nie będzie całkowitego zamykania ul. Lisa-Kuli na czas prac.

- Prace będą prowadzone najpierw na jednej, a później na drugiej połowie jezdni. Każdorazowo zamknięte będą dwa z czterech pasów ruchu - słyszymy w rzeszowskim ratuszu. - Na tej części ulicy, która będzie dostępna dla kierowców ruch będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku.

Taka organizacja ruchu nie uchroni oczywiście przed powstawaniem jeszcze większych niż obecnie korków na ul. Lisa-Kuli, zwłaszcza na odcinku przylegającym do placu Śreniawitów. Na czas robót warto więc pomyśleć o omijaniu ul. Lisa-Kuli.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4