Powstanie nowy budynek Podkarpackiego Centrum Innowacji. Ruszają prace

KATEGORIA: INWESTYCJE / 11 września 2020

Jacek Skimina, wiceprezes zarządu firmy Baudziedzic oraz Jacek Kubrak prezes w Podkarpackim Centrum Innowacji
Fot. PCI

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej części budynku Podkarpackiego Centrum Innowacji. Dzięki tej inwestycji studenci i uczniowie otrzymają kolejne pracownie i warsztaty do prototypowania. Obiekt wybuduje firma Baudziedzic.

Nowy budynek Podkarpackiego Centrum Innowacji powstanie przy ulicy Lenartowicza 6. Będzie mierzył 27 metrów długości oraz 21 metrów szerokości. Część 4-kondygnacyjna będzie wysoka na prawie 17 metrów, a 5-kondygnacyjna na ponad 20 metrów.

– W obiekcie zaprojektowano również dużą salę do organizacji konferencji, spotkań i szkoleń, a także innych wydarzeń dla nauki i biznesu, których organizatorem będzie Podkarpackie Centrum Innowacji. Nowością jest stacja do ładowania samochodów elektrycznych, w podziemnym parkingu. Będzie ona dostępna zarówno dla naszych gości jak i pracowników PCI – wylicza Marcin Dygoń, dyrektor ds. Finansów i Administracji w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Wizualizacja budynku
Fot. Michał Mielniczuk/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

W przetargu na budowę nowego budynku wystartowało 5 podmiotów. Zamawiający (PCI) na realizację inwestycji przeznaczył budżet na poziomie 10 mln zł. Oferty otwarto 14 sierpnia, a wybór najkorzystniejszej spośród złożonych propozycji nastąpił 24 sierpnia.

– Najkorzystniejszą finansowo propozycję przedstawiła firma Baudziedzic z Rudnej Małej na kwotę 8 mln 440 tys. zł – informuje Agnieszka Lachowicz, specjalista ds. zakupów i zamówień publicznych w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Projekt budynku opracowała Pracownia Projektowa Architektoniczno-Budowlana i Obsługa Inwestycyjna „Orlewski” z Rzeszowa. Nowy obiekt zaprojektowano w miejscu istniejącego budynku biurowego, który już wkrótce zostanie przeznaczony do rozbiórki.

– W tym tygodniu Podkarpackie Centrum Innowacji przekazuje nam plac budowy. We wrześniu i październiku br. planujemy rozbiórkę starej części budynku. Działając musimy uwzględnić zwartą zabudowę wokół siedziby PCI, tak by nie naruszyć drugiej części przyległego budynku. W listopadzie planujemy rozpoczęcie robót ziemnych i żelbetowych związanych z płytą fundamentową pod nową część budynku – mówi o planach na najbliższe miesiące Jacek Skimina, wiceprezes zarządu firmy Baudziedzic.

Zakończenie inwestycji i przekazanie nowej części siedziby PCI zaplanowano pod koniec 2021 roku.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4