W Rzeszowie powstanie nowy kort tenisowy. Aż 8 firm chce go wybudować

KATEGORIA: INWESTYCJE / 6 stycznia 2021

Fot. pixabay

Władze Rzeszowa planują budowę nowego kortu tenisowego, który będzie usytuowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 na ul. Skrajnej (Osiedle Staromieście). Jeszcze w listopadzie ogłoszono przetarg na realizację prac budowlanych i niedawno doszło do otwarcia ofert. Ratusz na realizację tej inwestycji chce przeznaczyć 257 tys. zł. Do postępowania przetargowego zgłosiło się 8 firm jednak wszystkie oferty przekraczają kwotę przygotowaną na realizację tego zadania.

Najniższą ofertę w wysokości 268 tys. zł przygotowała firma OBO Polska z Rzeszowa. Kolejne oferty ze strony firmy STAR z Żabna oraz ARKO z Dzikowca oscylują w okolicach 300 tys. zł. Pozostałe oferty są już wyższe i przekraczają kwotę 300 tys. zł. Najwyższą ofertę przedstawiło INVEST BIURO z Rzeszowa, wynosi ona 377 tys. zł. Aktualnie trwa analiza ofert. Chcąc rozstrzygnąć przetarg w pierwszym podejściu władze Rzeszowa musiałyby dopłacić do budżetu inwestycji niewiele ponad 11 tys. zł.

W ramach inwestycji planuje się budowę kortu tenisowego o nawierzchni akrylowej i wymiarach 15x30m. Oprócz tego powstanie również ogrodzenie o wysokości 1,5 m, oraz budowę piłkochwytów o wysokości. 6m. Do tego dochodzi również konieczność montażu oświetlenia w postaci 4 masztów oświetleniowych z oprawami typu LED. Powstanie również instalacja odwadniająca boisko z włączeniem do istniejącej kanalizacji.

Termin realizacji tej inwestycji wyznaczono już za parę miesięcy, na wrzesień 2021 roku.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4