Nowa hala sportowa dla najstarszego liceum w Rzeszowie. Jest umowa

KATEGORIA: INWESTYCJE / 13 kwietnia 2022

Elewacja południowa nowej hali
Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie – najstarsze w mieście będzie miało nową halę sportową. - Umowa z wykonawcą została podpisana i niedługo powinny się rozpocząć pierwsze prace - poinformował w środę (12 kwietnia) ratusz.

Nowa hala będzie nowoczesnym, dwupoziomowym obiektem. - Na poziomie parteru znajdować się będzie boisko, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona oraz trybuny dla 230 widzów. Ponadto znajdą się tam także pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki i sale zajęć indywidualnych - wymienia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Poziom niżej powstaną m.in. szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Hala sportowa będzie kosztować 11,925 mln zł.

- Inwestycja powinna rozpocząć się niebawem. Jednym z pierwszych zadań, którymi zajmie się wykonawca będzie rozbiórka starej hali sportowej i przebudowa instalacji podziemnych. Nowa zostanie oddana do użytku w czerwcu 2024 roku - informuje Artur Gernand.

Budowa hali jest niezbędna, ponieważ stary, pochodzący z lat 60. obiekt jest w złym stanie technicznym. Początkowo planowano tu generalny remont, ale fachowe ekspertyzy wykazały, że przeprowadzenie prac nie będzie możliwe. Dlatego władze miasta zdecydowały się zlecić wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu. Przetarg na wybór wykonawcy trwał ponad rok, ale w końcu znalazł swój szczęśliwy finał. Zwycięzcą okazało się Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Polbud” z Rzeszowa.

Stara hala I LO
Fot. Paweł Bialic

Charakterystyka budynku nowej hali sportowej I LO w Rzeszowie:

Powierzchnia zabudowy: 889,62 m kw.

Powierzchnia użytkowa: 1 570,71 m kw.

Wysokość budynku 9,90 m

Kubatura budynku: 8 020,51 m sześc.

Wymiary wewnętrzne sali gimnastycznej – 17,70 x 25,50 m

Szerokość elewacji frontowej – 39,64 m

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4