Gdzie ten prawoskręt w miejscu Life House? Na razie jest parking i mur

KATEGORIA: INWESTYCJE / 12 kwietnia 2019

Nowy prawoskręt miał powstać poprzez przesunięcie chodnika w kierunku wschodnim na teren po zburzonym budynku. Tymczasem powstaje tu ogrodzenie
Fot. Karol Woliński

W listopadzie zeszłego roku informowaliśmy o przyszłości terenu po zburzonym w lipcu 2018 r. klubie muzycznym Life House, który mieścił się na rogu al. Rejtana i ul. Lwowskiej. Powodem zburzenia Life House, jak twierdził prezydent Ferenc były sprawy estetyczne, natomiast w miejscu po zburzonym budynku miał powstać prawoskręt od al. Rejtana w kierunku ul. Lwowskiej. Na pozostałej części terenu miał z kolei powstać parking dla gości pobliskiego Hotelu Grein, którego właścicielem jest firma Greinplast, dzierżawiąca teren po zburzonym budynku.

Jak można zauważyć na załączonych do naszego artykułu zdjęciach, działania związane ze urządzeniem parkingu postępują, choć jak twierdzi Miłosz Klin pełnomocnik spółki Greinplast, wciąż nie rozwiązała się sprawa przeniesienia stacji trafo, która jest własnością spółki PGE.

- Greinplast Sp. z o.o. wciąż prowadzi działania mające na celu przeniesienie stacji trafo, która znajduje się na tym terenie, jednak rozmowy ze spółką PGE, czyli właścicielem urządzeń znajdujących się w stacji, przeciągają się, problem polega na tym, kto ma sfinansować przeniesienie obiektu. Greinplast nie chcąc zwlekać z innymi działaniami na tym terenie, rozpoczął już pierwsze prace aby przystosować ten teren do jego potrzeb m.in. stawiane jest ogrodzenie wokół placu. W planie jest również stworzenie zielonej architektury oraz położenie kostki brukowej na całym placu - wyjaśnia Miłosz Klin.

Murek przylega bezpośrednio do chodnika i powstaje on w obrysie zburzonego budynku klubu Life House
Fot. Karol Woliński

Płot, a właściwie murek, który teraz powstaje jak widać na zdjęciach, znajduje się tuż obok chodnika przy al. Rejtana. W takiej sytuacji nie będzie więc miejsca na zapowiadany przez władze miasta prawoskręt, o którym mówiło się jeszcze przed zburzeniem Life House. Greinplast zapewnia jednak, że jeżeli miasto zdecyduje się na budowę tego rozwiązania komunikacyjnego to murek zniknie.

- Miasto na razie nie podejmuje żadnych działań w sprawie budowy prawoskrętu, zatem za zgodą miasta Greinplast postanowił ogrodzić teren. Jeżeli ratusz będzie chciał wykonać prawoskręt, to oczywiście ogrodzenie zostanie rozebrane, Greinplast ma w tej sprawie porozumienie z miastem - zapewnia pełnomocnik spółki Greinplast.

Co w takim razie z budową prawoskrętu? Rzecznik prezydenta twierdzi, że miasto wciąż chce go wykonać, jednak realizacja tej inwestycji raczej nie rozpocznie się w tym roku.

- Prace związane z wykonaniem prawoskrętu rozpoczniemy razem z realizacją przedłużenia al. Rejtana do ul. Ciepłowniczej czyli prawdopodobnie w przyszłym roku - przekonuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Greinplast starał się również o stworzenie wyjazdu z parkingu, który powstaje w miejscu, gdzie stał klub Life House na ul. Lwowską. Jednak pierwszy projekt, który przedstawiła firma władzom miasta nie przypadł do gustu urzędnikom. Mimo to firma nie rezygnuje z pomysłu.

- Firma wystąpiła do miasta z wnioskiem o wyrażenie zgody i zatwierdzenie planów na stworzenie takiego wyjazdu, jednak urząd rozpatrujący wniosek stwierdził, że nie widzi warunków technicznych na jego stworzenie m.in. w związku z bliskością przejścia dla pieszych, i dużym ruchem na pobliskim skrzyżowaniu. Greinplast zlecił przygotowanie jednak nowego projektu z nowym przebiegiem wyjazdu, który przedstawimy władzom Rzeszowa - tłumaczy Miłosz Klin.

Wokul

W tym miejscu planowany jest wyjazd z parkingu w stronę ul. Lwowskiej
Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4