PSL wini rząd za wzrost zakażeń. „Trudno będzie przywrócić restrykcje”

KATEGORIA: POLITYKA / 3 sierpnia 2020

Fot. Karol Woliński

Podkarpacki poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Mieczysław Kasprzak skrytykował działania rządu dotyczące walki ze skutkami epidemii COVID-19. W ostatnich dniach obserwujemy duże przyrosty zachorowań na koronawirusa. W poniedziałek poinformowano o 575 nowych przypadkach zakażenia odnotowanych w całym kraju, z czego na samym Podkarpaciu koronawirusa wykryto u kolejnych 42 osób. Największe przyrosty od dłuższego czasu można zaobserwować na Śląsku, gdzie głównymi ogniskami wirusa są kopalnie.

Jak powiedział w poniedziałek Mieczysław Kasprzak, wzrost zachorowań na koronawirusa może być pokłosiem m.in. niefortunnych zdaniem szefa ludowców na Podkarpaciu, wypowiedzi przedstawicieli rządu jeszcze przed wyborami prezydenckimi dotyczącymi stabilnej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

- Żyliśmy w przekonaniu, że koronawirus jest za nami, że trzeba się spodziewać drugiej fali prędzej czy później, a tymczasem pandemia nadal trwa. Pełną odpowiedzialnością obciążam za tę sytuację rząd - mówił poseł Mieczysław Kasprzak apelując do Polaków o rozwagę i odpowiedzialność w kwestiach zachowywania zasad sanitarnych.

- Jeżeli ktoś mówi, że nie ma zagrożenia, że nie należy się bać i należy poluzować wszystkie restrykcje, to dzisiaj mamy tego efekty - dodał poseł PSL.

W związku z wysokimi przyrostami liczby zakażeń na wirus COVID-19 coraz częściej mówi się o przywróceniu restrykcji dotyczących m.in. organizacji wesel czy obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Zdaniem posła PSL w czasie wybuchu pandemii Polacy bardzo odpowiedzialnie podeszli do wprowadzonych restrykcji, jednak po poluzowaniu obostrzeń, kolejna próba ich wprowadzenia może okazać się trudniejsza.

- Teraz będzie trudniej przekonać Polaków do ponownego przestrzegania zasad sanitarnych. Spójrzmy jak odpuszczono kontrole w miejscach publicznych, kościołach czy urzędach - stwierdził szef ludowców na Podkarpaciu.

Mieczysław Kasprzak twierdzi, że restrykcje wrócą, jednak trzeba będzie je wprowadzić w ten sposób aby jak najmniej dotknęły przedsiębiorców, tak aby kryzys gospodarczy się nie pogłębiał.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4