Poseł G. Braun znowu narzeka, tym razem na szczepienia przeciw Covid

KATEGORIA: POLITYKA / 11 stycznia 2021

Fot. Karol Woliński

Znany ze swojego sceptycznego podejścia do kwestii obostrzeń oraz nazywania pandemii koronawirusa mianem „fałszywej” rzeszowski poseł Grzegorz Braun (Konfederacja Wolność i Niepodległość) po raz kolejny odniósł się krytycznie do działań rządu w temacie walki z pandemią koronawirusa. Parlamentarzysta zarzuca rządzącym wprowadzenie „miękkiego” przymusu szczepień na COVID-19, które w dodatku w jego opinii mają być niezgodne z Konstytucją.

- Działania rządu podejmowane pod pretekstem walki z pandemią, działania zmierzające do ukonstytuowania systemu segregacji sanitarnej poprzez obligatoryjne zamaskowanie oraz rzekomo dobrowolne i bezpłatne, ale w istocie coraz bardziej przymusowe szczepienia, są całkowicie nielegalne i łamią konstytucję – mówił w poniedziałek w Rzeszowie Grzegorz Braun, który sam skarżył się, że jest jedną z osób podlegających segregacji sanitarnej.

O co dokładnie mu chodzi? Prawdopodobnie o możliwość wystąpień na sejmowej mównicy, które muszą odbywać się w maseczce ochronnej (dla bezpieczeństwa innych), a jak wiadomo poseł Konfederacji notorycznie próbował występować bez maski, w związku z czym wielokrotnie uwagę zwracali mu prowadzący obrady marszałkowie Sejmu.

Podobno są skargi medyków i nauczycieli

Przypomnijmy, że pierwsze szczepienia na COVID-19 w Polsce w grupie zero obejmującej m.in. personel medyczny rozpoczęły się 27 grudnia. Do tej pory w całym kraju zaszczepiono ponad 200 tys. osób. Natomiast od 15 stycznia rozpoczną się zapisy dla kolejnych grup obejmującej m.in. seniorów i nauczycieli. Szczepienia w tej grupie mają ruszyć 25 stycznia. Jak zaznaczają przedstawiciele rządu są one całkowicie dobrowolne i bezpłatne. I właśnie w związku z tymi szczepieniami poseł Braun mówił w poniedziałek o negatywnych sygnałach przedstawicieli różnych grup zawodowych, którzy skarżą się na naciski w związku z Narodowym Programem Szczepień.

W ostatnim miesiącu do biura poselskiego Grzegorza Brauna miały docierać skargi m.in. od nauczycieli, którzy zwracali uwagę, że w przypadku braku zgody na udział w testach przesiewowych (rozpoczęły się one dziś, 11 stycznia), czekać mają ich problemy w pracy. Oprócz tego na podobne naciski już w samej kwestii szczepienia się mieli także narzekać medycy.

- Pracodawcy w placówkach medycznych przedstawiają do podpisania wzory oświadczeń pracownikom o zaszczepieniu i od tego uzależnia się ich przyszłe zatrudnienie. twierdzi Grzegorz Braun.

Oprócz tego, na co również zwracał uwagę rzeszowski poseł Konfederacji, kwestia dobrowolności szczepień jego zdaniem również ma być dyskusyjna wśród żołnierzy. Z zapowiedzi przekazywanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej tylko zaszczepieni na COVID-19 żołnierze będą mogli brać udział w misjach poza granicami kraju oraz być kwalifikowani na kursy specjalistyczne oraz oficerskie i podoficerskie. Co MON nazywa systemem zachęt do szczepień, tak aby jak największa liczba żołnierzy przystąpiła do szczepień, poseł Braun nazywa bezprawiem.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4