NSZZ „Solidarność” za Ewą Leniart. „Nikt inny nie ma takich kompetencji”

KATEGORIA: POLITYKA / 15 kwietnia 2021

Fot. Paweł Bialic

Ewa Leniart kandydująca na stanowisko prezydenta Rzeszowa zyskała poparcie w wyborach ze strony Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”. W czwartek 15 kwietnia rzeszowski zarząd tego związku zawodowego oficjalnie podjął decyzję o wsparciu w kampanii wyborczej kandydatki startującej z własnego komitetu Wspólny Dom Rzeszów z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

- Jest kilka rzeczy, które zdecydowały o naszym poparciu. Ewa Leniart udowodniła, że jest przygotowana do tej funkcji, żaden z kandydatów nie posiada takiego doświadczenia w zarządzaniu województwem, nikt nie ma takich kompetencji i nie był tak zaangażowany, a najważniejsze dla nas jest to, że w dotychczasowej naszej współpracy zawsze dotrzymywała słowa - mówił przewodniczący zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” Roman Jakim.

Poparcie „Solidarności” dla kandydatki na prezydenta nie jest oczywiście zaskoczeniem, wcześniej związkowcy również zachęcali do głosowania na polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością w czasie poprzednich wyborów samorządowych czy parlamentarnych. Roman Jakim podkreślał, że Ewa Leniart, pełniąca obecnie funkcję wojewody podkarpackiego, w swojej dotychczasowej działalności publicznej sprawnie współpracowała z samorządami, potrafi również dobierać odpowiedni zespół pracowników.

Dla szefa rzeszowskiej Solidarności ważne jest również utrzymywanie dobrych stosunków z podwładnymi. Przewodniczący Jakim twierdził, że w Rzeszowie potrzebna jest zmiana w sposobie zarządzania, tak aby prezydent wsłuchiwał się w głosy mieszkańców. Była to oczywista aluzja do stylu urzędowania byłego prezydenta Tadeusza Ferenca.

- Ewa Leniart będzie gwarantem poszanowania prawa, uwzględni jako prezydent oczekiwania wszystkich mieszkańców. Będzie zarządzała razem z ludźmi dla dobra miasta, a nie samodzielnie według swojego „widzimisię” – stwierdził Roman Jakim.

Fot. Paweł Bialic

Ewa Leniart po prezentacji stanowiska zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” w kwestii jej poparcia w wyborach prezydenckich, mówiła o dużym znaczeniu związku zawodowego w kwestiach dialogu społecznego oraz tym, że w przypadku jej wygranej w wyborach, priorytetem będzie prowadzenie polityki zgodnej z oczekiwaniami mieszkańców Rzeszowa.

- Celem człowieka na stanowisku publicznym nie jest spełnianie interesu określonych grup czy nie daj Boże swojego interesu, a działanie na rzecz dobra społecznego. Dlatego podjęłam wyzwanie kandydowania na prezydenta Rzeszowa. Uważam, że miasto to przede wszystkim mieszkańcy i ich potrzeby - oznajmiła Ewa Leniart dziękując za poparcie związku zawodowego.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie zaplanowano na 9 maja.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4