Kukiz’15 o zmianach w UE. Tym razem rolnictwo, imigranci i energetyka

KATEGORIA: POLITYKA / 24 maja 2019

Fot. Karol Woliński

Podkarpaccy politycy ugrupowania Kukiz’15 przedstawili w czwartek kolejne punkty Manifestu Europejskiego dotyczącego reformy instytucji unijnych, który powstał w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tym razem poruszono sprawy dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, rolnictwa oraz ruchów migracyjnych w Unii Europejskiej.

- Polska jako kraj ma przestarzałe elektrownie, które są dopiero remontowane, i niestety musimy wpływać na kraje starej Unii aby ujednolicono sieć energetyczną, ponieważ działa to na zasadzie naczyń połączonych. Druga sprawa to zwiększenie nacisku na dostępność do źródeł energii odnawialnej – mówił Szczepan Wiktor, który startuje z 8 miejsca listy Kukiz’15 w wyborach do PE na Podkarpaciu.

Fot. Karol Woliński

Podczas konferencji podkreślono również wagę ochrony produktów regionalnych oraz kwestię zmiany sposobu funkcjnowania dopłat dla rolników.

- Jesteśmy za europejską jakością czyli ochroną produktów wytwarzanych w Europie. Chodzi o produkty tradycyjne i krajowe, o dbałość o ich markę i rozwój. Druga sprawa to zmiana sposobu wypłacania dopłat rolniczych. Chcemy aby te pieniądze były skutecznie wykorzystywane do rozwoju rolnictwa w Polsce – mówiła Ewelina Nycz, która startuje z miejsca 6 z listy Kukiz’15.

Fot. Karol Woliński

Według posła Macieja Masłowskiego (startuje z drugiego miejsca) polityka imigracyjna oparta na odgórnej alokacji uchodźców w krajach członkowskich nie jest sensownym rozwiązaniem.

- Nie może być tak, że jedno państwo deklaruje przyjęcie pewnej kwoty imigrantów, a pozostałe kraje są zobowiązane do tego aby równomiernie tę liczbę ludności przyjmować – mówił Maciej Masłowski, który stwierdził, że sprawa przyjmowania imigrantów powinna być podejmowana wspólnie, w formie dialogu po dokładnych konsultacjach.

Na poprzedniej konferencji prasowej, która odbyła się w środę, politycy Kukiz’15 również mówili o Manifeście Europejskim. Wtedy poruszono sprawy e-votingu, zwiększenia kompetencji wybieranego demokratycznie Parlamentu Europejskiego oraz obniżenia progu Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej.

Wokul

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4