ZUS: wnioski o zwolnienie z opłacania składek tylko do 30 czerwca

KATEGORIA: GOSPODARKA / 30 czerwca 2020

Fot. ZUS

We wtorek, 30 czerwca upływa termin, w którym można złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

- Jednym z warunków uzyskania zwolnienia z opłacania należności z tytułu składek jest przesłanie deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów miesięcznych należnych za marzec, kwiecień i maj 2020 r. Dokumenty te należy złożyć do ZUS również nie później niż do 30 czerwca 2020 r. (chyba że płatnik składek zwolniony jest z obowiązku ich składania) - informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Do 29 czerwca Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Podkarpaciu taką formą pomocy objęły już ponad 77,6 tys. przedsiębiorców na kwotę ponad 502 mln zł. Oddział ZUS w Jaśle: 22474 – na łączną kwotę 141 mln 875 tys. 900 zł, a Oddział w Rzeszowie – 55214 – na kwotę 361 mln 33 tys. zł.

- Kolejne wnioski są na bieżąco rozpatrywane. Jeśli będziemy mieli wątpliwości dotyczące wniosku, skontaktujemy się z przedsiębiorcą e-mailem lub telefonicznie. Informację o rozstrzygnięciu prześlemy pocztą lub dostaniesz ją na PUE ZUS. Aby odebrać odpowiedź z ZUS na PUE ZUS, wystarczy zalogować się do swojego konta - wyjaśnia rzecznik ZUS na Podkarpaciu.

Więcej informacji na temat wsparcia ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej na stronie www.zus.pl.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4