Kongres 590: nowa platforma i strategiczna umowa z Podkarpaciem

KATEGORIA: GOSPODARKA / 1 października 2020

Fot. Piotr Kucza/FotoPyK/Biuro Prasowe Organizatora

„Polska 2030” to temat przewodni tegorocznego Kongresu 590. 5 już edycja tej imprezy odbędzie się w dniach 21-23 października w Jasionce, w G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego. W środę w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której poinformowano o szczegółach imprezy.

Tegoroczny Kongres 590 po raz pierwszy zorganizowany zostanie w oparciu o autorską platformę hybrydową. Narzędzie „Lokkarto” umożliwi zdalny udział w wirtualnych audytoriach, umawianie i prowadzenie spotkań networkingowych, czy zwiedzanie wirtualnych stoisk. Na konferencji prasowej zaprezentowano możliwości nowego rozwiązania. Podpisano również umowę o współpracy z władzami województwa podkarpackiego.

Poniżej zapis wideo z konferencji:

W tym roku na uczestników Kongresu 590 czeka ponad 125 aktywności, poświęconych rozwojowi gospodarczemu i wizji Polski za 10 lat. Tematyka tegorocznej edycji będzie poruszała strefy patriotyzmu gospodarczego, klimatu, energii, rynku pracy, eksportu, zdrowia i stylu życia, gamingu i Internetu, edukacji i odpowiedzialności społecznej, a także infrastruktury oraz demografii.

Kongres po raz kolejny odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa.

- To dla Podkarpacia duże wyróżnienie, że tak ważne wydarzenie gospodarcze odbywa się w naszym województwie w nowym Centrum Wystawienniczo – Kongresowym 2GA Arena - podkreślał Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

- Jest to edycja szczególna, bo odbywa się w roku, w którym całym światem wstrząsnęła pandemia, a co za tym idzie wymuszony i niechciany zastój gospodarczy dla wielu branż. To odcisnęło piętno na wielu dziedzinach życia – począwszy od edukacji, przez kulturę, na przemyśle i gospodarce kończąc. Kongres 590 to miejsce, w którym spotykają się liderzy, osoby, od których zależy stan i kondycja polskiej gospodarki. Dlatego warto wykorzystać ten moment, na zaprezentowanie szerszemu gronu potencjału, jaki drzemie na Podkarpaciu – mówił Władysław Ortyl.

Fot. Piotr Kucza/FotoPyK/Biuro Prasowe Organizatora

W strefie wystawienniczej przewidziano specjalne stoisko województwa, a dla podkreślenia związków imprezy z regionem tegoroczne główne sale prelekcyjne otrzymały nazwy czterech beskidzkich szczytów: Korbania, Tarnica, Smerek i Cergowa. Zwieńczeniem konferencji było podpisanie umowy współpracy na 5. edycję Kongresu 590. przez marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla oraz prezesa Kongresu 590 Remigiusza Kopoczka.

Jak podkreślał prezes Kongresu 590 Remigiusz Kopoczek, strategiczne partnerstwo z województwem podkarpackim pozwala na stabilne i kompleksowe przygotowanie wydarzenia.

- W tym roku obchodzimy jubileusz 5. edycji i wszystkie wcześniejsze spotkania Kongresu miały zawsze miejsce w Jasionce koło Rzeszowa. Gościł nas bardzo serdecznie, w szczególnie w osobie Pana Marszałka Władysława Ortyla, Urząd Marszałkowski i wspierał nas we wszystkich działaniach - mówił Kopoczek.

Fot. Piotr Kucza/FotoPyK/Biuro Prasowe Organizatora

- Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie naszym Kongresem. Po pierwszym półroczu, gdy wydarzenia masowe zostały całkowicie wygaszone, następuje wyraźne odbicie. Firmy mają więcej do zakomunikowania, nadrabiają to, z czego wtedy musiały zrezygnować. Jest też potrzeba spotkań, rozmów, ustaleń oraz wymiany doświadczeń i poszukiwania nowych rozwiązań. Chcemy wpisać się w te potrzeby. Pamiętamy też o naszej misji i wyciągamy rękę do branż, które przeżywają trudny moment – mówił prezes Remigiusz Kopoczek. - Dzięki przygotowanym przez nas rozwiązaniom każdy będzie mógł w tych dniach być z nami na Podkarpaciu – osobiście lub zdalnie.

Tegoroczny Kongres 590 będzie po raz pierwszy realizowany w formule w pełni hybrydowej, czyli łączyć formę stacjonarną i zdalną. Wirtualni uczestnicy będą mieli dostęp nie tylko do do paneli, obrad i wirtualnego lobby, ale także umożliwiony networking online. Oznacza to, że dostęp do większości elementów wydarzenia będzie możliwy także zdalnie, tworząc z częścią stacjonarną spójną całość. Umożliwi to autorska platforma „Lokkarto”.

- Kongres hybrydowy to nie „kongres online” – to znacznie więcej. Od kilku miesięcy pracujemy nad naszą autorską platformą kongresową „Lokkarto”, którą dzisiaj prezentujemy. To dobrze przygotowany koncepcyjnie i technologicznie produkt, dający wiele możliwości. W ten sposób tworzymy realną alternatywę dla udziału osobistego, dając uczestnikom poczucie pełnej partycypacji w Kongresie. Naszym zdaniem możliwość zdalnego udziału w wydarzeniach tego typu będzie już standardem i nie ma od tego odwrotu – mówił Łukasz Gontarek, wiceprezes Kongresu 590.

Spółka będzie oferować platformę do organizacji wydarzeń hybrydowych „Lokkarto” także komercyjnie. Dzięki platformie nawet w przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej Kongres będzie w stanie obsłużyć wszystkie oczekiwania partnerów, gości i uczestników. Organizatorzy Kongresu korzystają z wszystkich aktualnych wytycznych w celu przygotowania miejsca wydarzenia pod względem sanitarnym.

- Chcemy, by również pod tym względem Kongres 590 był zorganizowany w sposób modelowy. Bezpieczeństwo uczestników jest naszym priorytetem – dodał Łukasz Gontarek.

Fot. Piotr Kucza/FotoPyK/Biuro Prasowe Organizatora

5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 21-23 października br. w Jasionce k. Rzeszowa. Impreza została objęta Patronatem Honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, który zapowiedział swoją obecność w Rzeszowie. Oprócz prezydenta wśród gości Kongresu będą m.in. premier RP Mateusz Morawiecki, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu.

W poniedziałek, 5 października, rozpocznie się proces akredytacji na tegoroczną edycję Kongresu 590 dla przedstawicieli mediów. Bilety na Kongres w wariantach stacjonarnym i hybrydowym są dostępne na stronie www.kongres590.pl.

Red.

Fot. Piotr Kucza/FotoPyK/Biuro Prasowe Organizatora

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4