Tarcza antykryzysowa 6.0. Przedsiębiorco w piątek dzwoń z pytaniami do ZUS

KATEGORIA: GOSPODARKA / 8 stycznia 2021

Fot. pixabay

W piątek, 8 stycznia dyżurować będą telefonicznie eksperci Zakładu Ubezpieczeń społecznych w Jaśle. Do takiej teleporady eksperci zapraszają wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych wsparciem finansowym w ramach rządowej tarczy antykryzysowej 6.0.

Na postawie przepisów tzw. tarczy antykryzysowej 6.0. osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą od 30 grudnia 2020 r. złożyć wniosek o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe oraz o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. Dodatkowe branże mogą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Eksperci ZUS będą odpowiadali na pytania dotyczące form wsparcia dla przedsiębiorców w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, tj.: świadczenia postojowego, zwolnienia w opłacaniu składek oraz tego komu przysługuje wsparcie w ramach tarczy 6.0.

Eksperci ZUS będą udzielali odpowiedzi na pytania przedsiębiorców w piątek, 8 stycznia, w godzinach od 10.00 do 12.00, pod numerem telefonu 13 44 379 08.

Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej 6.0, konkretnych kodach PKD działalności, jakie skorzystają z pomocy oraz terminach składania wniosków są dostępne na stronie internetowej ZUS.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4