Tarcza antykryzysowa 6.0. Dyżur telefoniczny ekspertów ZUS w Rzeszowie

KATEGORIA: GOSPODARKA / 22 stycznia 2021

Fot. Pixabay.com

W piątek (22 stycznia) w godz. 10-12 odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów ZUS w Rzeszowie. Z dyżuru będą mogli skorzystać przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem w ramach Tarczy antykryzysowej 6.0.

- Na postawie przepisów tzw. Tarczy antykryzysowej 6.0. osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą od 30 grudnia 2020 r. złożyć wniosek o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe oraz o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. Dodatkowe branże mogą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Wnioski można złożyć tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS - wyjaśnia Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Ekspert ZUS będzie odpowiadał na pytania dotyczące form wsparcia dla przedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej, tj.:

• świadczenia postojowego,

• zwolnienia w opłacaniu składek,

• komu przysługuje wsparcie w ramach tarczy 6.0.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać w godz. 10-12 pod nr tel. 17 858 61 85.

Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z tarczy antykryzysowej 6.0, konkretnych kodach PKD, które skorzystają z pomocy i terminach składania wniosków są dostępne także na stronie internetowej www.zus.pl

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4