W Jasionce rozpoczyna się Kongres 590. Otworzy go prezydent Andrzej Duda

KATEGORIA: GOSPODARKA / 15 listopada 2018

W otwarciu Kongresu 590 weźmie udział prezydent RP Andrzej Duda
Fot. rzeszow.uw.gov.pl

Około 4500 uczestników zgromadzi rozpoczynająca się w czwartek, 15 listopada o godz. 10.00 w podrzeszowskiej Jasionce 3. Edycja Kongresu 590. Jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w kraju ponownie odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego – G2A Arena.

Nazwa wydarzenia pochodzi od prefiksu kodu kreskowego – 590, którym oznacza się towary wytwarzane w Polsce. W jego trakcie omówione będą najważniejsze tematy dotyczące gospodarki i przyszłości przedsiębiorczości w Polsce. Patronat honorowy nad Kongresem 590 objął prezydent Andrzej Duda. Uczestnikami poszczególnych paneli dyskusyjnych będą członkowie rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, szefowie największych polskich przedsiębiorstw, przedstawiciele nauki, kultury, sektora pozarządowego i sportu, a także goście z zagranicy.

Na 3. edycję Kongresu 590 rozłożoną na dwa dni programowe, składa się osiem bloków tematycznych: gospodarka i ekonomia, inwestycje, handel i eksport, energetyka i polityka środowiskowa, system podatkowy, społeczeństwo, biznes i przedsiębiorczość oraz nowe technologie. Podczas Kongresu odbędzie się także III Forum Polskiego Futbolu.

Oficjalne otwarcie Kongresu 590 nastąpi w czwartek o godz. 12.30 z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy, marszałka województwa podkarpackiego oraz prezesa NBP prof. Adama Glapińskiego. Prezydent Duda zwiedzi też przygotowane na kongres stoisko podkarpackie. Natomiast w drugim dniu kongresu, w piątek, gościem specjalnym będzie premier Mateusz Morawiecki. Jego wystąpienie zaplanowane jest na godz. 12.30.

Red.

Fot. rzeszow.uw.gov.pl

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4