Rzeszów i Podkarpacie promują swą ofertę na pomorskich lotniskach

KATEGORIA: GOSPODARKA / 31 sierpnia 2021

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Są pierwsze praktyczne efekty współpracy promocyjnej miasta Rzeszowa oraz Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Na lotniskach w Gdańsku i Szczecinie zorganizowano wydarzenia promujące stolicę Podkarpacia.

Przypomnijmy, że umowę w tej sprawie zawarto końcem lipca. Za milion złotych stolica Podkarpacia ma być promowana na podrzeszowskim lotnisku oraz w miastach, do których można dotrzeć z niego bezpośrednio, czyli Warszawie, Gdańsku i Szczecinie. Kampania będzie realizowana także na pokładach samolotów PLL LOT.

Bezpośrednie loty z regionalnych portów w Gdańsku i Szczecinie do podrzeszowskiej Jasionki okazały się hitem tegorocznych wakacji. Obsługiwane przez PLL LOT sezonowe połączenia cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno pasażerów z Podkarpacia jak i turystów z północy Polski. We wtorek (31 sierpnia) na lotnisku w Gdańsku zorganizowano specjalne wydarzenie promujące ofertę Rzeszowa. W imprezie uczestniczył m.in. prezydent miasta Konrad Fijołek. Dwa dni wcześniej podobne wydarzenie promocyjne miało miejsce w Szczecinie.

- Lotnisko Rzeszów-Jasionka to nasze okno na świat. Dlatego też jako prezydent Rzeszowa zadecydowałem o tym, by zacieśnić współpracę miasta z portem lotniczym i wspólnie organizować działania promocyjne, takie jak dziś w Gdańsku czy wcześniej w Splicie. Wierzę, że na tej współpracy skorzysta zarówno port lotniczy jak i miasto i jego mieszkańcy – powiedział Konrad Fijołek, prezydent miasta Rzeszowa.

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Stoisko promocyjne Rzeszowa zlokalizowane w centralnym punkcie terminala pasażerskiego portu lotniczego im. Lecha Wałęsy wzbudziło żywe zainteresowanie podróżnych. Przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa aktywnie zachęcali do odwiedzania stolicy Podkarpacia przekazując materiały informacyjne i okolicznościowe gadżety. Dużym wzięciem cieszył się film promocyjny zrealizowany w technologii 3D, który za pomocą specjalnych okularów przenosi widza do wirtualnej rzeczywistości. Wielu odwiedzających podkreślało, że możliwość szybkiej i komfortowej podróży lotniczej to główny czynnik decydujący o wyborze lokalizacji letniego wypoczynku.

- Podobnie jak przed rokiem, mocno zabiegaliśmy o uruchomienie w sezonie wakacyjnym lotów do Gdańska i Szczecina. Cieszę się, że LOT dostrzega potencjał, jaki tkwi w krajowym ruchu lotniczym, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii, gdy spora część turystów rezygnuje z wyjazdów za granicę – mówi Michał Tabisz, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Bardzo doceniamy zaangażowanie władz Rzeszowa w promocję miasta we współpracy z lotniskami i przewoźnikami lotniczymi. Takie działania pozwalają nie tylko zwiększyć dotarcie do odbiorców oferty turystycznej Rzeszowa i całego regionu, ale także umacniają nasze dobre relacje z liniami lotniczymi.

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

W ramach umowy miasta i portu lotniczego w Jasionce, która będzie obowiązywać do końca marca 2022 r., przewidziano wspomniane wydarzenia promocyjne w Gdańsku i Szczecinie, reklamy wielkoformatowe na lotniskach, emisję spotów reklamowych, publikacje w magazynie pokładowym PLL LOT oraz komunikację w mediach społecznościowych. Ponadto pasażerowie podróżujący na trasach krajowych obsługiwanych przez narodowego przewoźnika będą otrzymywać materiały promujące Rzeszów.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4