W dawnym Zelmerze firma BSH zakwaterowała uchodźców z Ukrainy

KATEGORIA: GOSPODARKA / 19 maja 2022

Fot. BSH

Firma BSH przekształciła część swoich pomieszczeń w Rzeszowie w miejsce tymczasowego pobytu dla uchodźców z Ukrainy. Lokalizacja jest przeznaczona dla rodzin ukraińskich pracowników BSH. W pomieszczeniach dawnego Zelmeru przy ul. Hoffmanowej powstało dwadzieścia pięć miejsc noclegowych.

W Rzeszowie znajdują się biura i laboratoria BSH, producenta sprzętu gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens. W pobliskim Głogowie Małopolskim BSH produkuje odkurzacze, kapsułkowe ekspresy do kawy i maszynki do mielenia.

- Firma zdecydowała się przystosować część swoich pomieszczeń przy ul. Hoffmanowej, tak by pełniły funkcję tymczasowego miejsca pobytu dla bliskich pracowników BSH z Ukrainy. Goście będą mieli do dyspozycji m.in. wyposażoną kuchnię oraz łazienkę. Miejsce jest przygotowane do przyjęcia dwudziestu pięciu osób na dwóch poziomach - informuje Daniel Goszczyński z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Fot. BSH

BSH od początku wojny w Ukrainie pracuje nad różnymi formami wsparcia dla uchodźców. - Firma przeznaczyła ponad 1500 urządzeń gospodarstwa domowego na rzecz ośrodków dla uchodźców. Lokalne władze wskazały spółce, gdzie potrzeba pomocy była najpilniejsza. BSH przekazuje pralki, lodówki, suszarki do ubrań, blendery czy czajniki m.in. do Urzędów Miast Rzeszowa, Łodzi i Wrocławia oraz do Hotelu Ossa, Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego czy Fundacji Happy Kids - wylicza Goszczyński.

Jak dodaje przedstawiciel firmy, BSH wspiera rodziny swoich ukraińskich pracowników, które uciekły przed wojną do Polski. Spółka zorganizowała dla nich darmowy transport z granicy i zakwaterowanie, jeśli było to konieczne.

- Wielu pracowników BSH przyjęło bliskich swoich ukraińskich koleżanek i kolegów we własnych domach. Firma organizuje też we wszystkich miastach, w których działa, zbiórki najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców, takich jak odzież, żywność czy środki higieniczne. Pracownicy BSH i ich rodziny mogą też korzystać z całodobowej darmowej pomocy psychologicznej, dostępnej również w języku ukraińskim - zaznacza Daniel Goszczyński.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4