I Rzeszowski StartUP MIX za nami. Jaki projekt okazał się najlepszy?

KATEGORIA: GOSPODARKA / 29 sierpnia 2022

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Dla Jury pomysł na konkursowy portal koncepcji architektonicznych okazał się najlepszym spośród tych, które zaprezentowane zostały podczas spotkania Rzeszowski StartUP MIX, które odbyło się w miniony czwartek (25 sierpnia). Wyróżnienia zaś otrzymały projekty dotyczące systemu sterowalnej mikroretencji oraz ekologiczno-termicznych wkładek.

Design Castle z biletem do finału

Portal konkursowy koncepcji architektonicznych stworzony został przez duet z Design Castle. Zakłada on uruchomienie platformy internetowej, na której ogłaszane będą konkursy na projekty domów jednorodzinnych, do których stworzenia w oparciu o wytyczne inwestora zgłaszać będą się mogli designerzy z całego świata. Co ważne, swoje propozycje będą mogli przedstawiać również młodzi architekci, którzy dopiero rozpoczynają swoją zawodową karierę.

- Pomysł pojawiał się w naszych dyskusjach od lat. Jego korzenie dotykają wątków związanych z wieloletnią pracą na polskim rynku architektonicznym, o których zapewne większość projektantów i inwestorów mogłoby opowiadać godzinami. Postanowiliśmy dać sobie szansę i znaleźć źródła finansowania, ponieważ wierzymy, że w pokoleniach projektantów drzemie nie do końca wykorzystana siła, która jednocześnie może działać na korzyść odbiorców ich twórczości - mówi Paweł Delikat z Design Castle.

Oprócz startupowych pomysłów, zgromadzeni w przestrzeni Urban Lab Rzeszów goście posłuchać mogli również panelu dyskusyjnego, w którym udział wzięły dwie rzeszowskie bizneswoman - Magdalena Mróz, właścicielka Centrum Medycznego eMMed oraz Kinga Bednarz, właścicielka salonu beauty Glow Atelier i marki odzieżowej Apparel Poland. Panel poprowadził Tomasz Lutak, specjalista ds. Projektów Rozwojowych z Banku Gospodarstwa Krajowego. Prelegentami Rzeszowskiego StartUP MIXu byli również Katarzyna Jarosz z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zapowiedziała nachodzący Carpathian StartUP Fest oraz Andrzej Hlawacik, specjalista z Banku Gospodarstwa Krajowego, który zapoznał słuchaczy z nowymi propozycjami dla przedsiębiorców. Owocny był też ostatni punkt programu, czyli networking.

- Doszliśmy do momentu, gdzie w przestrzeni miejskiej, jaką jest Urban Lab, pokazujemy przenikanie się różnych środowisk tj. biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, samorządu, osób stawiających na własny rozwój czy też innowatorów. Przenikanie się środowisk ma bardzo duży potencjał na przyciąganie kreatywnych osób i podmiotów do Miasta, czego efektem są prezentowane pomysły startupowe, nie tylko technologiczne - mówi dyrektor Centrum Innowacji Miejskich - Urban Lab, Tomasz Skoczylas.

Kolejny StartUP MIX we wrześniu

Rzeszowski StartUP MIX to spotkania adresowane przede wszystkich do tych, którzy mają pomysł na własny biznes i chcą go skonsultować ze specjalistami, a także zdobyć unikalną wiedzę, czerpiąc z doświadczenia obecnych na biznesowym mitingu profesjonalistów.

Czwartkowe wydarzenie było pierwszym z zaplanowanych w tym roku startupowych spotkań w Centrum Innowacji Miejskich- Urban Lab w Rzeszowie, a kolejne odbędzie się już 22 września. Nabór prowadzony jest w sposób ciągły pod adresem urbanlab@erzeszow.pl.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, Organizatorzy wybiorą maksymalnie 5 pomysłów do prezentacji podczas wybranego wydarzenia Rzeszowski StartUP MIX.

Harmonogram kolejnych spotkań Rzeszowskiego StartUP MIX w 2022 roku:

• 22 września 2022 r. godz. 18:00 START

• 17 listopada 2022 r. godz. 18:00 START

• 8 grudnia 2022 r. FINAŁOWA GALA - StartUP 2022

Link do rejestracji na spotkania: https://forms.office.com/r/ithg5bpwZF.

Jury StartUP MIX tworzą: Konrad Fijołek, prezydent miasta Rzeszowa – Honorowy Członek Jury; Tomasz Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa; Tomasz Skoczylas, dyrektor Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab; Agnieszka Gocek, nauczyciel akademicki, kierownik Działu Marketingu CM MEDYK; Piotr Buczek, ekspert w zakresie interdyscyplinarnych/ międzysektorowych zespołów na rzecz rozwiązywania problemów społeczności lokalnych; Michał Janas, prezes Zarządu MJC Sp. z o.o.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4