Dyskutowali o zarządzaniu zasobami ludzkimi. Kongres HR Arena za nami

KATEGORIA: GOSPODARKA / 10 grudnia 2019

 

Fot. Karol Woliński

We wtorek w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce odbyła się pierwsza edycja HR Arena – wydarzenia, podczas którego specjaliści w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi nakreślili kilka istotnych kwestii z punktu widzenia funkcjonowania działu HR w każdej organizacji.

Impreza składała się zarówno z prelekcji jak i warsztatów, za które odpowiadali przedstawiciele branży HR w Polsce. Można było się zatem przykładowo dowiedzieć czym jest i o co chodzi w employer brandingu (marce pracodawcy), o czym opowiadała Paulina Mazur, strateg employer brandingu, ekspert ds. komunikacji.

Oprócz tego uczestnicy HR Areny mieli możliwość poznać tajniki skutecznego sourcingu dzięki wystąpieniu Mateusza Macha z firmy Humeo - Recruitment Geeks. Natomiast o tym czym jest DNA naszego talentu i jak je wykorzystać w procesie rekrutacyjnym opowiedziały Agnieszka Bełz, COO Jobllegro i CEO Jobme oraz Justyna Liber, szef Laboratorium Biznesowego.

Kwestie budowania zaangażowania i chęci do pracy i współpracy, poprzez sześć motywacji, za którymi stoi konkretna strategia działania poruszyła Sabina Kamińska, coach ICF, trener biznesu.

O trzech największych wyzwaniach w onboardingu (adaptacji) pracowników mówiły Maria Bukowińska, sales director ze Skillveo oraz Aleksandra Kubik, HR & community manager z Talent Place.

Kwestie korzyści z zatrudniania osób niepełnosprawnych przedstawił Rafał Kowalczyk, dyrektor zarządzający OBPON.PL.

O tym co byłoby gdyby współczesny rynek pracy nie należał tylko do pracowników opowiedziała Paula Głowala z OLX Praca.

Kwestie w jaki sposób projektowanie doświadczeń kandydatów tzw. Candidate Experience wpływa na biznes omówiła Justyna Pytko, talent acquisition partner, employer branding specialist.

Słuchacze prelekcji mogli wziąć w nich czynny udział za sprawą zadań i wyzwań organizowanych przez prelegentów.

Uczestnicy warsztatów, które odbywały się wraz prelekcjami mieli do wyboru 5 paneli tematycznych prowadzonych przez Ewelinę Grajnert, Łukasza Delikata, Dariusza Klupi, Iwo Szapara i Karolinę Fal. dotyczących m.in. tego jak sprawnie wdrożyć pracę zdalną do swojej organizacji oraz tego jaką przewagę konkurencyjną osiągają firmy poprzez odpowiednie zarządzanie doświadczeniem pracownika.

Organizatorzy już zapowiedzieli drugą edycję HR Arena w 2020 r.

Patronem medialnym wydarzenia był Portal Informacji i Opinii CzytajRzeszów.pl

Wokul

Fotorelacja: Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4