W sobotę wystartowało lotnicze połączenie z Rzeszowa do Gdańska

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 20 czerwca 2020

Fot. T. Kępanowski/Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

Zgodnie z zapowiedzią Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w sobotę (20 czerwca) połączenie Rzeszowa i Gdańska.

- W dniu dzisiejszym przed godziną 15, na lotnisku w Rzeszowie zainaugurowano lotnicze połączenie pomiędzy Rzeszowem a Gdańskiem. Zgodnie z lotniczym zwyczajem samolot Embraer E175 po wylądowaniu w Rzeszowie został powitany salutem wodnym przygotowanym przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą. Na pasażerów przylatujących do Rzeszowa w terminalu czekał drobny upominek. Rejs trwał niespełna godzinę. Połączenie do Gdańska realizowane jest raz w tygodniu, w każdą sobotę, przez narodowego przewoźnika Polskie Linie Lotnicze LOT - poinformował Marcin Kołacz, rzecznik Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Z Rzeszowa samolot startuje o godzinie 15:40 aby wylądować w Gdańsku o 17:05. Wylot z Gdańska zaplanowano na godz. 13:20 a lądowanie w Rzeszowie o 14:40.

Fot. A. Kacprzak/Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

Zadowolenia z uruchomienia jeszcze przed tegorocznymi wakacjami połączenia z Gdańskiem nie kryje Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

- Ten rok będzie szczególny dla turystyki krajowej. Jestem przekonany, że niespełna półtora godzinny lot z Rzeszowa do centrum Trójmiasta wydatnie przyczyni się do wymiany turystów między tymi atrakcyjnymi regionami – powiedział prezes Hamryszczak.

- Tego lata turystyka będzie się zapewne opierać głównie na podróżach po Polsce. Rzeszów to może być jeden z ciekawszych tegorocznych, letnich kierunków. Dlatego z przyjemnością i nadzieją przyjmujemy uruchomienie lotów na trasie z Gdańska do Rzeszowa. Zachęcamy podróżnych do latania na wakacje w Bieszczady, a mieszkańców Podkarpacia zapraszamy do przyjazdu nad piękne polskie morze – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca LOT przywrócił połączenia na rejsach krajowych z Warszawy do Rzeszowa (12 rejsów tygodniowo). Natomiast od 1 lipca loty międzynarodowe z Jasionki przywraca irlandzki Ryanair.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4