Irlandzki Ryanair wznowił dziś międzynarodowe loty z portu Rzeszów-Jasionka

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 1 lipca 2020

Fot. D. Lasociński/Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

1 lipca irlandzki przewoźnik Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii realizowane do i z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Dzisiaj (środa) wystartowały pierwsze samoloty do Londynu oraz Manchesteru. W kolejnych dniach ruszą połączenia do Bristolu, East Midlands i Dublina.

- Cieszymy się z powrotu Ryanaira na rzeszowskie lotnisko. Wznawiane połączenia od lat cieszą się ogromną popularnością - powiedział Adam Hamryszczak prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów –Jasionka”. - Od czasu zamrożenia międzynarodowych połączeń lotniczych tysiące ludzi nie mogło powrócić do swoich miejsc pracy na Wyspach czy wylecieć na zaplanowany urlop w Polsce. Teraz wreszcie staje się to możliwe. My jako port jesteśmy w pełni gotowi do wznowienia tych lotów, tak aby podróże lotnicze znowu odbywały się sprawnie a przede wszystkim bezpiecznie - dodaje A. Hamryszczak.

Lot z Rzeszowa do Londynu był pierwszą symboliczną operacją w ramach letniego rozkładu lotów z Rzeszowa. Ryanair zaoferuje w tym sezonie 6 kierunków tj. Londyn Stansted, Londyn Luton, Eastmidlands, Manchester, Bristol oraz Dublin.

- Cieszymy się z przywrócenia lotów w Rzeszowa po prawie czterech miesiącach. Nasz rozkład z Rzeszowa na lato 2020 będzie liczył 5 kierunków. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie tysięcy pasażerów pobudzi gospodarkę w regionie i pomoże uratować tak wiele lokalnych miejsc pracy - mówi Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie środkowo-wschodniej i na Bałkanach. - Z okazji przywrócenia lotów wprowadzamy do sprzedaży bilety na podróż z Polski w lipcu i sierpniu już od 69 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com do poniedziałku (6 lipca). Aby zdążyć, najlepiej wejść na www.Ryanair.com już teraz.

Ryanair ze względów epidemiologicznych zachęca pasażerów do ograniczenia liczby przewożonych bagaży rejestrowanych. Dodatkowo rekomenduje korzystanie z odprawy online oraz zapisanie karty pokładowej w smartfonie. Każdy posiadacz biletu po wejściu do terminalu będzie poddany bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała. W terminalu oraz samolocie pasażerowie zobowiązani są do zakrywania dróg oddechowych np. maseczką lub chustą. Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA a powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane. Przedstawiciele lotniska zachęcają również do utrzymywania min 1,5 metrowego dystansu społecznego podczas pobytu w terminalu.

- Aktualnie z lotniska w Jasionce dwa razy dziennie – rano i wieczorem – odlatują samoloty do Warszawy, a raz w tygodniu, w sobotnie popołudnie do Gdańska. Od 3 lipca wystartują również letnie połączenia sezonowe do Zadaru, Barcelony, Salonik i Burgas. Trwają rozmowy odnośnie terminu ponownego uruchomienia lotów z Rzeszowa do Monachium - mówi Marcin Kołacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Red.

Fot. M. Kołacz/Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4