Nowy nabór na dopłaty do przewozów autobusowych. Do podziału 50 mln zł

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 6 listopada 2020

Fot. Karol Woliński

Na dofinansowanie przewozów autobusowych w województwie podkarpackim w 2021 roku w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych przeznaczono około 50 mln zł. W tym tygodniu (4 listopada) rozpoczął się nabór wniosków dla podmiotów realizujących przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej w ramach FRPA. Nabór potrwa do 24 listopada.

- W tym roku z dofinansowania w ramach tego funduszu korzystało 40 organizatorów transportu publicznego i pozwoliło to na dofinansowanie 336 tras realizowanych przez te podmioty. Czekamy na wnioski, chcielibyśmy aby cała pula środków została rozdysponowana, ponieważ mamy świadomość, że w związku z obostrzeniami sanitarnymi sytuacja firm przewozowych jest bardzo trudna - powiedziała w piątek na konferencji na temat kolejnego naboru wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Na dofinasowanie przewozów autobusowych dla województwa podkarpackiego przeznaczono dokładnie 50 389 184,96 zł. Jak zaznaczyła wojewoda Leniart, maksymalna kwota dopłaty w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. wynosi 3,00 zł do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora w wysokości nie mniejszej niż 10 proc. ceny usługi.

Wnioski o objęcie dopłatą mogą składać organizatorzy publicznego transportu zbiorowego, w tym:

gminy,

związki międzygminne,

powiaty,

związki powiatów,

związki powiatowo-gminne,

województwo.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy przesłać w okresie od 4 do 24 listopada 2020 r., na adres Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego za pośrednictwem platformy e-Puap, przy zachowaniu obowiązujących zasad składania podpisów elektronicznych oraz prawidłowej reprezentacji Organizatora.

Szczegółowe informacje na temat naboru oraz wzór wniosku o objęcie dopłatą znajdują się TUTAJ.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4