Najlepsze półrocze w historii Jasionki. Mamy rekord lotniska

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 3 lipca 2018

Do rekordowego wyniku lotniska w Jasionce przyczyniło się m.in. uruchomienie połączeń z Nowym Jorkiem
Foto archiwum portalu twinn.pl

Port lotniczy w Jasionce obsłużył od stycznia do czerwca 2018 roku ponad 350 tysięcy pasażerów. To najlepsze pierwsze półrocze w historii podrzeszowskiego lotniska. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ruch pasażerski w Jasionce wzrósł o prawie 10 procent.

Według przedstawicieli portu lotniczego, ten rekordowy wynik to efekt uruchomienia nowych połączeń międzynarodowych, m.in. do Nowego Jorku, Tel-Awiwu czy Aten, a także większej liczby lotów czarterowych. Dodatkowo stale rośnie frekwencja w lotach z Rzeszowa do Warszawy. W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku na tej trasie podróżowało ponad 100 tysięcy pasażerów. To 15 procent więcej niż w roku 2017.

Również więcej osób poleciało z Rzeszowa do Monachium na pokładach samolotów Lufthansy. Od maja zwiększyły one liczbę rejsów na tej trasie do 11 tygodniowo.

- To rezultat zgodny z naszymi oczekiwaniami i potwierdzający, że nasze lotnisko jest najważniejszym portem regionalnym w Polsce wschodniej – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Nowe kierunki regularne i sezonowe oraz większa ilość połączeń z portami przesiadkowymi w Warszawie i Monachium przełożyły się na istotny wzrost ruchu pasażerskiego. Jesteśmy dopiero u progu sezonu wakacyjnego, zatem w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się jeszcze lepszych wyników.

O nowej organizacji komunikacji autobusowej obsługującej port w Jasionce pisaliśmy TUTAJ.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4