Zakaz przemieszczania się w sylwestra. Autobusy miejskie tylko do godz. 20

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 30 grudnia 2020

Fot. Krzysztof Kuchta

W nocy z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19.00 do 6.00 w całym kraju ma obowiązywać zakaz przemieszczania się. Zgodnie z rozporządzeniem rządu przemieszczanie się w tym czasie będzie możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych, wykonywania działalności gospodarczej, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Choć rządzący zapewniają, że nie może być mowy o „godzinie policyjnej”, co wymaga wprowadzenia stanu wyjątkowego, to jednocześni deklarują, że zakaz przemieszczania się można wprowadzić na podstawie ustawy z 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. Za nieuzasadnione wyjście z domu będziemy mogli zostać ukarani mandatem w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Tymczasem Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że w związku z ogłoszonym przez premiera „brakiem obowiązywania zakazu przemieszczania się w nocy z dnia 31 grudnia br. na 01 stycznia 2021 r., autobusy komunikacji miejskiej w dniu 31 grudnia br. będą kursować do ok. godz. 20:00”. ZTM ma tu na myśli zapewne brak formalnej „godziny policyjnej”.

To o dwie godziny dłużej niż zapowiadano jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Wtedy ZTM informował, że autobusy będą kursować w sylwestra do ok. godz. 18:00.

Szczegółowy harmonogram ostatnich kursów na poszczególnych liniach znajduje się TUTAJ w tabeli na stronie ZTM.

Autobusy miejskie w Rzeszowie w czwartek, 31 grudnia będą kursować według rozkładów z dnia roboczego pozaszkolnego.

Z kolei Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, który organizuje komunikację MKS, poinformował, że 31 grudnia komunikacja na liniach MKS wykonywana będzie jak w dni robocze do godz. 18:00 (dotyczy godziny wyjazdów z Rzeszowa). Natomiast na linii 301 Rzeszów – Głogów Młp. zostaje zawieszony kurs o godz. 16:15 z Głogowa Młp. do Rzeszowa.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4