Jak w czasie Świąt będą w Rzeszowie kursować autobusy MPK, MKS i PKS?

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 3 kwietnia 2021

Fot. Karol Woliński

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że w okresie Świąt Wielkanocnych (niedziela, 4 kwietnia i poniedziałek, 5 kwietnia) autobusy obsługiwane przez MPK będą kursować według rozkładów jazdy obowiązujących w niedziele i święta. W Wielką Sobotę (3 kwietnia) obowiązywać będą rozkłady sobotnie.

Punkty Obsługi Podróżnego: Lisa Kuli 20, Grottgera 22, Targowa 1, Galeria Nowy Świat ul. Krakowska 20, C.H. Plaza Rzeszów ul. Rejtana 65 w Wielką Sobotę będą nieczynne. ZTM zaprasza do skorzystania ze sklepu internetowego ebilet.erzeszow.pl oraz biletomatów.

W związku ze Świętami Wielkanocnymi poczekalnia na Dworcu Lokalnym przy ul. Towarnickiego 7 będzie czynna według następującego harmonogramu:

– 3 kwietnia (sobota) w godz. 6:00 – 18:00;

– 4 kwietnia (niedziela) – nieczynne;

– 5 kwietnia (poniedziałek) – nieczynne.

MKS i PKS

Z kolei Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, organizator Międzygminnej Komunikacji Samochodowej, poinformował, że w Wielkanoc (4 kwietnia) kursy MKS zostają zawieszone, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny (5 kwietnia) komunikacja wykonywana będzie jak w niedziele i święta.

Natomiast spółka PKS w Rzeszowie S.A. poinformowała, że 3 kwietnia (Wielka Sobota), na liniach PKS ostatnie kursy z Rzeszowa, będą wykonywane o następujących godzinach:

- Kamień odjazd o godz. 12:30

- Dynów odj. o godz. 15:20

- Bratkowice odj. o godz. 14:25

- Wola Raniżowska odj. o 15:55

- Lecka odj. o godz. 14:30

- Kąkolówka odj. o godz. 13:55

- Futoma odj. o godz. 13:20

- Straszydle odj. o godz. 14:20

- Gwoźnica odj. o godz. 15:30

- Bystrzyca odj. o godz. 14:50

W dniach 4-5 kwietnia (pierwszy oraz drugi dzień Świąt Wielkanocnych) zgodnie z rozkładem jazdy nie będą wykonywane kursy na liniach rzeszowskiego PKS.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4