Prace przy przejściu dla pieszych obok ratusza. Mają potrwać kilka dni

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 10 września 2021

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Od czwartku trwają prace remontowe przy poprawie oznakowania przejścia dla pieszych w rejonie rzeszowskiego ratusza i ul. Słowackiego. To pokłosie jednej z pierwszych decyzji Konrada Fijołka jako prezydenta miasta dotyczącej wprowadzenia zakazu parkowania przy ratuszu.

- Dzięki temu powstało naturalne piesze połączenie Rynku z ul. Kościuszki. To dało możliwość stworzenia właściwie oznakowanego przejścia dla pieszych na ul. Słowackiego - informują władze miasta.

Prace budowlane dotyczą przede wszystkim przełożenia kostki brukowej, tak by utworzyć z niej pasy na przejściu dla pieszych. Oprócz tego ustawione zostaną właściwe znaki drogowe sygnalizujące przejście. Według zapewnień władz miasta, roboty mogą potrwać kilka dni. W tym czasie poruszanie się po ul. Słowackiego może wiązać się z utrudnieniami.

Do tej pory w tym miejscu de facto było przejście prowadzące z Rynku w kierunku ul. Kościuszki i przecinające ul. Słowackiego, ale nie miało ono formalnego charakteru. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie podjęto cały szereg działań, które mają poprawić poruszanie się pieszych oraz rowerzystów po ścisłym centrum miasta. Przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Króla Kazimierza miały zostać postawione słupki, które uniemożliwią parkowanie na chodnikach.

W rejonie ul. Gałęzowskiego i BWA ma powstać zielony skwer oraz zwiększona przestrzeń dla pieszych kosztem parkujących często „na dziko” kierowców. Obniżeniu uległy krawężniki w niektórych miejscach oraz na przejazdach dla rowerów.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4