Zmiany rozkładów linii nr 41 i 46 oraz inne nowości w komunikacji

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 14 grudnia 2018

Fot. Karol Woliński

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że od poniedziałku, 17 grudnia zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 46. Kursy tej linii zostaną wydłużone do Dworca Lokalnego przy ul. Towarnickiego. Tam też będą się rozpoczynały.

Z kolei od wtorku 18 grudnia zmieni się rozkład jazdy linii nr 41. W tym wypadku zmiana dotyczy likwidacji kursów w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Autobusy linii nr 41 będą jeździć tylko w dni, w które jest prowadzona nauka szkolna.

ZTM informuje również, że w Punktach Obsługi Podróżnego już prowadzi obsługę mieszkańców sołectw Matysówka i Miłocin, które zostaną włączone do Rzeszowa od 1 stycznia 2019 r.

Obsługa dotyczy:

– personalizacji Rzeszowskiej Karty Miejskiej;

– zapisywania uprawnień do bezpłatnych oraz ulgowych przejazdów;

– sprzedaży biletów okresowych oraz doładowania elektronicznej portmonetki na RKM;

– przyjmowania wniosków reklamacyjnych (zwrot środków za bilety okresowe, okres 1 – 31 styczeń 2019 r.);

– udzielania informacji.

Najprawdopodobniej już po Nowym Roku wraz ze zmianą granic miasta dojdzie również do zmian rozkładów i tras niektórych linii dla lepszej obsługi komunikacyjnej włączanych terenów. Większe zmiany w rozkładach mają wejść od lutego.

Z kolei w Wigilię (24 grudnia) wszystkie Punkty Obsługi Podróżnego ZTM będą nieczynne. ZTM zaprasza do wcześniejszego zakupu biletów okresowych na miesiąc styczeń 2019 r. lub do skorzystania ze sklepu internetowego ebilet.erzeszow.pl oraz biletomatów.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4