Będzie bezpieczniej obok szkoły przy ul. Dębickiej. Działa nowa sygnalizacja

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 25 stycznia 2022

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

- Na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Sobieskiego przy ul. Dębickiej działa już nowa sygnalizacja świetlna - poinformował we wtorek (25 stycznia) Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jej montaż to odpowiedź prezydenta miasta na prośby mieszkańców osiedla Przybyszówka.

Ulica Dębicka łączy osiedla Bzianka i Przybyszówka z ulicą Krakowską. Miejscy urzędnicy przypominają, że codziennie korzysta z niej tysiące kierowców, także dojeżdżających do pracy w Rzeszowie z innych miejscowości, od strony Nosówki, Zgłobnia i Niechobrza. Po przyłączeniu do miasta osiedla Przybyszówka, jezdnia została przebudowana i wyposażona w chodnik. Mimo to rodzice dzieci uczących się w SP 4 prosili dodatkowo o zabezpieczenie przejścia dla pieszych sygnalizacją świetlną.

- Bezpieczeństwo mieszkańców miasta, w szczególności dzieci, to priorytet. Dlatego szybko zleciłem budowę sygnalizacji w tym miejscu. Światła już działają, uczniowie idąc do szkoły mogą bezpiecznie przejść przez ulicę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Projekt sygnalizacji, zakup i montaż urządzeń oraz połączenie ich z Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym kosztowały 295 tys. zł.

Red.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4