Tour de Pologne w środę w Rzeszowie. Przygotuj się na utrudnienia w ruchu

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 2 sierpnia 2022

Tour de Pologne w Rzeszowie.
Fot. Paweł Bialic/archiwum CzytajRzeszow.pl

Już w środę 3 sierpnia do Rzeszowa ponownie zawita wyścig Tour de Pologne. W stolicy Podkarpacia zaplanowano metę V etapu zawodów. To oznacza utrudnienia dla kierowców. Bądźcie przygotowani na to, że niektóre zostaną całkowicie zamknięte już od godziny 9.00 do późnego popołudnia.

Kolarze słynnego wyścigu ponownie w Rzeszowie

Tour de Pologne, to jedna z najważniejszych imprez kolarskich na świecie. Tegoroczna 79. edycja wyścigu rozpoczęła się w sobotę 30 lipca uroczystym startem w Kielcach. Wtorkowy IV etap zawodów został w całości rozegrany na Podkarpaciu na trasie Lesko-Sanok.

W środę przed kolarzami kolejny V etap wyścigu. Do pokonania będzie przed nimi ponad 170 kilometrów. Start zaplanowano z Łańcuta, a metę w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia kolarze powinni pojawić się około godziny 16.00. Wjazd na metę przy al. Cieplińskiego zaplanowano tuż przed godziną 16.40. Później odbędzie się dekoracja zwycięzców.

Przypomnijmy, że w poprzednim roku Tour de Pologne również przejechał przez Rzeszów. Wtedy etap z metą w stolicy województwa podkarpackiego wygrał Kolumbijczyk Fernando Gaviria (UAE Team Emirates.

Będą utrudnienia

Przejazd kolarzy w ramach 79. Tour de Pologne przez Rzeszów będzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu. Od godziny 6.00 częściowo zamknięta będzie al. Cieplińskiego i ul. Lisa Kuli na odcinku od Piłsudskiego do pl. Śreniawitów. Do godziny 9.00 będzie można tamtędy przejechać (w obie strony) tylko jedną jezdnią (prawą stroną jadąc od Piłsudskiego). Od godziny 9.00 ulice będą całkowicie wyłączone z ruchu, nie będzie można wjechać na nie również od strony Moniuszki, ks. Jałowego, Sokoła, Pułaskiego i Mochnackiego.

W Rzeszowie trasa wyścigu wygląda tak: kolarze wjadą od strony os. Matysówka, dokładniej ul. Pienińską, tuż przed godziną 16.00 Później, ul. Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej i al. Niepodległości dotrą do al. Kopisto, skąd przejeżdżając przez most Zamkowy, ul. Kilara, pl. Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, dotrą na al. Cieplińskiego. Tam cykliści zawrócą i znów przejadą przez: Cieplińskiego, Lisa Kuli, pl. Śreniawitów i wjadą na ul. Hetmańską, Powstańców Warszawy, most Karpacki, znów Powstańców Warszawy, Sikorskiego, Łukasiewicza, Wieniawskiego, Matysowską, Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej, Niepodległości, Kopisto. Dalej, przez most Zamkowy, Kilara, Lenartowicza, pl. Śreniawitów, Lisa Kuli, wjadą na ostatnią prostą, czyli al. Cieplińskiego, na której znajduje się meta. Pierwsi zawodnicy pojawią się na niej od godziny 16.30 do 16.50. Wszystkie wymienione ulice mają być zamknięte dla ruchu od godziny 15.00, jednak przez cały czas trwania V etapu Tour de Pologne, al. Powstańców Warszawy będzie przejezdna. Ruch ma odbywać się wahadłowo.

Należy również pamiętać, że przed wyścigiem głównym odbędzie się Tour de Pologne Junior. W godzinach 12.50 - 15.00 młodzi kolarze będą jechać przez: al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli, pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, al. Powstańców Warszawy. Później skierują się na ul. Podwisłocze, most Zamkowy, ul. Kilara, pl. Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, al. Cieplińskiego. Po tej trasie zawodnicy, zależnie od wieku, przejadą od dwóch do czterech okrążeni. Ta część ulic będzie zamknięta dla kierowców od godziny 12 do zakończenia wyścigu głównego.

Poza utrudnieniami w ruch dla osób zmotoryzowanych, także pasażerowie komunikacji miejskie muszą przygotować się na zmiany, jakie wymusiła rzeszowska trasa Tour de Pologne. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4