Płatne parkowanie przy Porcie Lotniczym w Jasionce od 21 sierpnia

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 14 sierpnia 2019

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, o których pisaliśmy TUTAJ, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka wprowadzi strefę płatnego parkowania na parkingu znajdującym się tuż obok lotniska. Teraz znamy już dokładny termin wejścia w życie opłat za parkowanie. Pobór opłat zacznie obowiązywać w środę, 21 sierpnia od godz. 4.00.

Parking przy Porcie Lotniczym zostanie podzielony na dwie części: parking krótkoterminowy niestrzeżony (P1 - na mapce kolor pomarańczowy) zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego oraz parking długoterminowy niestrzeżony (P2 - na mapce kolor zielony) zlokalizowany od strony zachodniej terminala pasażerskiego. Na parkingu P1 do dyspozycji kierowców będzie 560 miejsc, a na parkingu P2 będzie ich 297.

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Na parkingu P1 (krótkoterminowym) postój do 10 minut tzw. kiss&fly będzie darmowy. Można będzie z niego skorzystać maksymalnie dwa razy w ciągu doby. Za postój do 60 minut zapłacimy 7 zł, za dwie godziny 14 zł, za trzy – 21 zł, za cztery – 27 zł. Za pięć godzin postoju, od których liczy się już opłata za dobę zapłacimy 39 zł. Za każdą kolejną dobę zapłacimy 15 zł.

Jak podkreślają przedstawiciele Portu Lotniczego w Jasionce opłata za dobę na parkingu krótkoterminowym wynosząca 39 zł za dobę to najniższa stawka w Polsce na tego typu parkingu lotniskowym.

Na parkingu P2 (długoterminowym) opłata za postój zaczyna się od kwoty 69 zł za parkowanie do 8 dni. To także najniższa opłata tego typu. Opłata za postój od 9 do 15 dni wyniesie 129 zł, a od 16 do 21 dni - 179 zł. Za każdą kolejną dobę zapłacimy dodatkowo 10 zł.

Wprowadzone zostaną też opłaty dodatkowe. Opłata manipulacyjna za wystawienie biletu zastępczego wyniesie 25 zł, opłata za dobę postoju odholowanego pojazdu to koszt 50 zł, opłata za naruszenie zapisów Regulaminu Parkingu to 200 zł, opłata ryczałtowa za brak biletu połączony z brakiem możliwości weryfikacji czasu parkowania pojazdu wyniesie 300 zł, opłata za odholowanie pojazdu to koszt 500 zł, a najwięcej wyniesie opłata za prowadzenie na terenie parkingu niedozwolonej działalności – 5000 zł.

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

- Dążymy do tego aby klienci lotniska spokojnie mogli znaleźć miejsce na parkingu - tłumaczył w lipcu decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowanie prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin parkingu znajdują się na stronie: www.rzeszowairport.pl/pl/pasazer/dojazd-i-parking/parking

Dodatkowe informacje dotyczące parkingu są dostępne również za pośrednictwem infolinii lotniskowej codziennie w godzinach od 8 do 20 pod nowym numerem telefonu 17 71 70 800.

Za przygotowanie, dostarczenie i uruchomienie urządzeń parkingowych odpowiedzialna jest firma APCOA Parking Polska Sp. z o.o. Firma działa w 13 krajach europejskich, a tylko w Polsce obsługuje 340 obiektów parkingowych w tym m.in. lotniska w Poznaniu czy Szczecinie.

Red.

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4