Pierwszy spektakl po przerwie! „Wystarczy być” w Teatrze Maska

KATEGORIA: KULTURA / 18 czerwca 2020

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, aktorzy Teatru Maska wracają do występów na scenie. Pierwszy spektakl odbędzie się już w niedzielę 21 czerwca o godz. 16.30. „Wystarczy być” w reżyserii Radosława Kasiukiewicza, to występ skierowany do dzieci od 4 roku życia. Przed spektaklem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek.

Scenariusz spektaklu został stworzony na podstawie książki „Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena. Premiera rzeszowskiej wersji tej opowieści miała miejsce 10 marca ubiegłego roku na deskach Teatru Maska.

„Wystarczy być”, to przede wszystkim bajka o bezinteresownej przyjaźni - takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Opowieść mówi też o wyobraźni, której siła potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie „Wystarczy być” wykorzystują tę siłę, by tworzyć własny, bajkowy świat. Czasami jest to świat kolorowy i piękny, a czasem, gdy wyobraźnia nie chce się słuchać właściciela - szary i przytłaczający.

Na scenie będzie można zobaczyć urocze postaci - Wiewiórkę, Mrówkę i Słonia. Bohaterowie będą próbowali zmierzyć się ze swoimi pragnieniami i dowiedzieć się, co w ich życiu jest najważniejsze, i co daje im radość. Z jednej strony będzie to bajka dla dzieci, a z drugiej posiada ona filozoficzny wydźwięk, który z pewnością dotrze także do rodziców i opiekunów wszystkich młodych widzów.

ZWIASTUN SPEKTAKLU”

adaptacja i reżyseria: Radosław Kasiukiewicz

scenografia: Michał Dracz

muzyka: Grzegorz Mazoń

obsada: Joanna Pruś (gościnnie)*/Anna Kukułowicz*, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Andrzej Piecuch (*rola dublowana).

Szczegóły dotyczące zakupu biletów znajdują się na stronie internetowej Teatru Maska www.teatrmaska.pl.

Kam.

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Fot. Teatr Maska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4