Sierpniowe propozycje kina Zorza. Zobacz filmowy rozkład jazdy!

KATEGORIA: KULTURA / 31 lipca 2020

Kadr z filmu „20 000 dni na ziemi”
Fot. Materiały prasowe

Wakacyjne dni w rzeszowskim kinie Zorza mijają pod znakiem oglądania filmowych perełek. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na letnie sierpniowe popołudnia i wieczory. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

2 sierpnia (niedziela), godz. 17.30 – przedpremiera filmu „Włoskie wakacje”, bilet 15 zł.

O filmie: Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa.

31 lipca - 6 sierpnia, godz. 21.00 – cykl filmowy „Kino letnie”, w ramach którego codziennie w ogródku kina Zorza wyświetlane są filmy. Najbliższy, piątkowy seans to „20 000 dni na ziemi”, bilet 10 zł.

O filmie: Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave'a - od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie - zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. Widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds, czy Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave'a.

5 sierpnia (środa), godz. 12.00 - „Bajkowe Wakacje w kinie Zorza”, czyli bajkowe seanse odbywające się w każdą wakacyjną środę, bilet 11 zł. Najbliższy seans w ramach cyklu to „Gang zwierzaków”.

O filmie: W mieście opuszczonym przez ludzi grupa rozpieszczonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych z elegancką kotką Bellą na czele, nie bardzo umie radzić sobie bez swoich opiekunów.

6 sierpnia (czwartek), godz. 18.30 - - „Niezauważone perły” to wakacyjny cykl pokazów filmowych w kinie Zorza. Podczas lipca i sierpnia, w każdy czwartek wyświetlane są te filmy, które zostały przez widzów albo przegapione, albo w ogóle nie były grane w kinie. W najbliższy czwartek obędzie się seans filmu „Sybilla”, bilet 13 zł.

O filmie: Zmęczona pracą jako psychoterapeutka Sybilla postanawia wrócić do swojej pierwszej, jednocześnie największej pasji, jaką jest pisanie. Książka ma być nowym impulsem we wpadającym w monotonię dnia codziennego życiu kobiety. Zanim jednak na dobre zabierze się za realizację swojego planu, w jej gabinecie niespodziewanie pojawia się nowa pacjentka. Jest nią piękna i nieco rozhisteryzowana Margot. Młoda aktorka, będąca u progu kariery, zwraca się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu ważnego życiowego dylematu. Początkowo sceptycznie nastawiona Sybilla odkrywa, że Margot staje się dla niej źródłem inspiracji. Fascynację od obsesji dzieli tylko jeden krok, zwłaszcza że tytułowa bohaterka coraz bardziej angażuje się w burzliwe życie swojej pacjentki. Ożywają wspomnienia, prowadzące do nieuniknionej konfrontacji z przeszłością.

9 sierpnia (niedziela), godz. 17.30 - - Młody Pisasso, wystawa na ekranie, bilet 20 zł.

Pablo Picasso był jednym z najwybitniejszych artystów wszech czasów. Gdzie i jak to się wszystko zaczęło? Co spowodowało, że Picasso zajął pierwsze miejsce wśród twórców sztuki europejskiej? Nadszedł czas, aby spojrzeć na wczesne, zwykle pomijane, lata życia Picassa. Film wyjaśnia, w jaki sposób młody twórca rozwijał swoje rzemiosło oraz jak wzniósł się na wyżyny geniuszu.

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4