Ponadczasowa komedia Fredry na deskach MCK Boguchwała

KATEGORIA: KULTURA / 17 września 2020

„Zemsta” Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis”
Fot. dksokol.eu

„Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba!”– to jeden z wielu kultowych cytatów z komedii Aleksandra Fredry, którą będzie można obejrzeć już w najbliższy weekend w Boguchwale.

Miejskie Centrum Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają na spektakl teatralny „Zemsta”, w wykonaniu Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis”. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę 20 września o godz. 17.00 w sali widowiskowej MCK w Boguchwale. Wstęp jest wolny! Podczas wydarzenia odbędzie się inauguracja Uniwersytetu III Wieku Aktywni Plus. Organizatorzy zapraszają wszystkich studentów.

Strzyżowski Teatr „Prima Aprilis” działa od jesieni 2008 r. przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie. Formacja skupia ludzi w różnym wieku, których połączyła wielka pasja i miłość do teatru. W okresie swojej dotychczasowej działalności teatr przygotował 11 widowisk, wszystkie pod kierunkiem Roberta Chodura - aktora rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W niedzielę artyści zapraszają do zamku, w którym rozgrywał się legendarny „spór o mur”. Główny wątek konfliktu dwóch szlachciców przeplatany jest perypetiami miłosnymi młodych, jak i starszych bohaterów.

Kam.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4