Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall już 20-21 listopada! Jacy autorzy?

KATEGORIA: KULTURA / 14 października 2020

Fot. Paweł Bialic

Już w listopadzie na miłośników literatury będą czekać książkowe premiery, spotkania z autorami, prelekcje, wystawy oraz wiele rabatów. W dniach 20-21 listopada w Millenium Hall w Rzeszowie po raz czwarty odbędą się Świąteczne Targi Książki. Na wydarzeniu obecne będą największe i najważniejsze polskie wydawnictwa, które przygotują świąteczną ofertę książkową dla mieszkańców Podkarpacia. Podczas dwóch dni targów w Klubie LUKR będą odbywały się spotkania z autorami.

Twarzą tegorocznych targów jest znakomity tekściarz i autor książek - Jacek Cygan, który w tym roku obchodzi swój podwójny jubileusz - pięćdziesięciolecie pracy artystycznej oraz swoje siedemdziesiąte urodziny. Ten rodzimy twórca jest autorem ponad tysiąca piosenek. Współpracował z najwybitniejszymi kompozytorami, jak i wokalistami m.in. Grażyną Łobaszewską, Edytą Geppert, Edytą Górniak, Marylą Rodowicz, Andrzejem Zauchą czy Sewerynem Krajewskim. Wydał także cztery tomy wierszy.

Na targach w Rzeszowie pojawi się także Paweł „Pablopavo” Sołtys – muzyk zespołów Pablopavo i Ludziki oraz Vavamuffin. Jest autorem piosenek i pisarzem. Podczas wydarzenie będzie mówił o swoich książkach „Mikrotyki” oraz „Nieradności”. O swoim debiucie literackim „Dwa psy przeżyły”, opowie Piotr Szmidt znany pod pseudonimem Ten Typ Mes, czyli jeden z najpopularniejszych raperów w kraju.

Gościem tegorocznego wydarzenia będzie także okrzyknięty mistrzem kryminałów Marek Krajewski, który pojawi się na rzeszowskich targach zaraz po premierze swojej książki „Moloch”. Pisarka Sylwia Chutnik opowie o swoich „Cwaniarach”, czyli egzystencjonalnym komediodramacie. W tym roku w Rzeszowie zagości także Marcel Woźniak, który jest autorem biografii „Tyrmand. Pisarz o białych oczach” oraz Radek Rak, laureat tegorocznej nagrody Nike. Na targach pojawią się także Katarzyna Olubińska, Adam Bodnar, Kazimierz Nóżka, Marcin Scelina, Maciej Kozłowski, Bartłomiej Kuraś, Dariusz Kortko, Jerzy Porębski, Anna Kozłowska-Ryś, Piotr Zubowski, Patrycja Siwiec, Adam Pawłowski oraz Tamara Łempicka.

Jak na razie organizatorzy zapowiadają, że targi odbędą się w formie tradycyjnej, jednak zastrzegają sobie prawo do zmian w programie ze względu na dynamiczną sytuację epidemiologiczną w kraju. Jak powiedzieli, zdają sobie sprawę, że czytelnicy chcą na żywo spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami, zrobić sobie z nimi zdjęcie lub wziąć od nich autograf i zrobią wszystko, aby taką możliwość mieli.

- Zapewniamy, iż ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną w kraju dołożymy wszelkich starań, aby impreza była bezpieczna i dostosowana do obowiązujących zaleceń i obostrzeń. Bierzemy także pod uwagę takie rozwiązanie, aby najbardziej oblegane i popularne spotkania autorskie transmitować online. Organizacja przestrzeni targowej jest także zaplanowana. Dysponujemy bardzo dużą powierzchnią, na której możemy zaaranżować zabudowę ze stoiskami wydawnictw i ich szeroką ofertą książkową - poinformowali w środę na konferencji.

Kam.

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4