Charytatywny koncert online dla Kina Zorza i dzieci z domów dziecka

KATEGORIA: KULTURA / 25 grudnia 2020

Fot. Pixabay.com

W drugi dzień Świąt (sobota, 26 grudnia) odbędzie się charytatywny koncert online artystów z podkarpackiej sceny rapowej dla rzeszowskiego Kina Zorza i dzieci z domów dziecka.

Kino Zorza przeżywa problemy z powodu panujących obostrzeń obejmujących placówki kultury, które zostały zamknięte.

- W kinie Zorza od kilkunastu dni organizowana była sprzedaż voucherów wspierających kino. Widzowie nas nie zawiedli, i chętnie je kupowali. Szczególnie teraz - w okresie przedświątecznym, taki bilet był świetnym prezentem dla bliskich osób. Zawsze to podkreślamy, że nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszych widzów - mówi Katarzyna Kazanecka z Kina Zorza.

W tym momencie kino jest zamknięte do 17 stycznia.

- Mamy nadzieję, że to ostateczny termin, który nie zostanie wydłużony. Ale nie chcemy załamywać rąk, tym bardziej, że wokół nas są wspaniali ludzie - dodaje Kazanecka.

Pomoc nadeszła ze strony 20 artystów z podkarpackiej sceny rapowej, którzy postanowili zorganizować 26 grudnia o godz. 19.00 charytatywny koncert online, z którego pieniądze zostaną przeznaczone na zakup voucherów wspierających Kino Zorza. Bilety te z kolei powędrują dla dzieci z rzeszowskiego Domu Dziecka, dla dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej „Tęczowy Domek” oraz dla rodzeństwa podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Z racji na panujące warunki w kraju, koncert odbędzie się w postaci transmisji LIVE na kanale YouTube: One Life Studio, z zachowaniem wszystkich obecnie panujących obostrzeń.

Pieniądze można wpłacać do końca roku na specjalnie utworzonej zrzutce: https://zrzutka.pl/42yrf6

Jednym z organizatorów koncertu jest Zabor, który swego czasu nakręcił w kinie Zorza teledysk do kawałka „W starym kinie”:

Zagrają: Majka x Zabor, DJ MRK x Pejdżer, DJ MRK x Aga Walczak, Komar EROES x Najduch EROES, Bejs x Cza Plon, Jesioł, Siedemnastka Label, YongSoul x Mr. Paul, Yelly, Zwierzak.

Red.

Fot. Kino Zorza

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4